Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski odprawił Mszę Świętą w intencji papieża Franciszka

sobota, 13 marca 2021 21:07 / Autor: Wojciech Dudkowski
Biskup Jan Piotrowski odprawił Mszę Świętą w intencji papieża Franciszka
Biskup Jan Piotrowski odprawił Mszę Świętą w intencji papieża Franciszka
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawił w katedrze Mszę Świętą w 8 rocznicę wyboru kardynała Jorge Mario Bergoglio na Stolicę Piotrową

Zebranych w intencję modlitwy wprowadził ks. Adam Kędzierski, proboszcz parafii katedralnej.

– Biskup Rzymu z racji swego urzędu Zastępcy Chrystusa i pasterza całego Kościoła ma pełną, najwyższą i powszechną władzę w Kościele. Dziś, w ósmą rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, jako cząstka Kościoła powszechnego, wraz z naszym pasterzem, biskupem Janem, pragniemy modlić się o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla papieża Franciszka, aby mógł kierować Kościołem Chrystusowym po trudnych świeżkach współczesnego świata, zgodnie z wolą Bożą – powiedział.

- Otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą, aby Duch Święty napełniał go i prowadził dobrymi i bezpiecznymi drogami jego apostolskiej posługi. Jednocześnie proszę o modlitwę za chorych kapłanów - dodał biskup Jan Piotrowski.

Homilię z nauką rekolekcyjną, rozpoczynającą trzydniowe ćwiczenia duchowe dla parafian katedry, wygłosił o. Zbigniew Brudzi, redemptorysta. Mówił o chrześcijańskim sensie obchodzenia rocznic i jubileuszy. – Jest to przede wszystkim uświadomienie sobie tej niewiarygodnej pamięci Pana Boga o nas, że zawsze jesteśmy w Jego sercu, że Pan Bóg zawsze o nas pamięta. Nie ma chwili, by Pan Bóg gdzieś się rozproszył, by Jego myśl uciekła od kogokolwiek z nas.

Zakonnik nawiązał przy tym do przeżywanego 850-lecia kieleckiej bazyliki katedralnej – Jest on dla nas okazją, aby spojrzeć na Pana Boga i na Jego pamięć do tego, do czego sam się zobowiązuje, o tym, jak przymyka oczy na nasze grzechy, by dać nam szansę nawrócenia. Katedra, najważniejszy kościół całej diecezji jest po to, by przez wieki przypominać nam te najważniejsze prawdy. 

Posłuchaj całej homilii:

Papież Franciszek został wybrany po rezygnacji Benedykta XVI z urzędu 266 papieżem Kościoła katolickiego. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO