Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski spotkał się z niewidomymi

środa, 30 listopada 2022 12:23 / Autor: Łukasz Czerwiak
Biskup Jan Piotrowski spotkał się z niewidomymi
Biskup Jan Piotrowski spotkał się z niewidomymi
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Kieleckie koło Polskiego Związku Niewidomych zorganizowało spotkanie opłatkowe z Biskupem Kieleckim. Na uroczystości obecni byli również przedstawiciele władz naszego regionu.   

Przy wspólnym, świątecznym stole Marian Zakrzewski, prezes PKN w Kielcach powitał gości honorowych. Podkreślił również, że takie spotkanie są wyjątkowe dla ich wspólnoty.

– Co roku się spotykamy przy wigilijnym stole i dla nas jest to bardzo ważne wydarzenie, jedno z najważniejszych w roku. Ludzie są bardzo zadowoleni z obecności naszego biskupa. Bardzo mocno nas wspiera pomaga organizować pielgrzymki i zawsze chętnie się z nami spotyka – mówił prezes. 

Biskup Jan Piotrowski pobłogosławił świąteczne potrawy i zwrócił się do zebranych.

– Wszystkie przedświąteczne zgromadzenia są bardzo miłe, ponieważ mają one charakter wspólnotowy. Spotkanie z tą grupą jest dla mnie pewną tradycją. Od wielu lat się widujemy pod koniec listopada. W zasadzie jest to pierwsze z tego typu wydarzeń. Cieszę się swoją obecnością, ponieważ mamy taki niepisany program. Diecezja kielecka wspiera tą grupę społeczną i pomaga im organizować różne wyjazdy. To tworzy taką rodzinę – tłumaczył Biskup Kielecki.

Z kolei senator Krzysztof Słoń bardzo sobie ceni takie spotkania.

– Dla mnie to ogromna radość. Zawsze bardzo chętnie spotykam się przy okazji wigilijnej z niewidomymi i niedowidzącymi. Pomagają mi one sięgnąć po wielkie pokłady empatii. Wyobrażam sobie, jak ci ludzie doświadczają takich świąt. Wielu z nich, przecież nie zna barwy białego opłatka – zaznaczył.

W spotkaniu wzięli także udział m.in. ksiądz Kamil Banasik, duszpasterz niewidomych diecezji kieleckiej, Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kielce oraz Stefan Bąk, członek zarządu powiatu kieleckiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO