Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Świat nie kocha życia

niedziela, 04 czerwca 2023 19:18 / Autor: Wojciech Dudkowski
Biskup Jan Piotrowski: Świat nie kocha życia
Biskup Jan Piotrowski: Świat nie kocha życia
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

– Jedynym celem marszu i naszego udziału w nim jest potwierdzenie prawdy, wynikającej z prawa Bożego i naturalnego, że stoimy po stronie życia - mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski, przewodnicząc Mszy świętej na rozpoczęcie kieleckiego Marszu dla Życia i Rodziny.

Eucharystia odbyła się w kieleckiej bazylice katedralnej. Uczestników przywitał ksiądz Łukasz Zygmunt, dyrektor wydziału duszpasterstwa kurii diecezjalnej.

- Pragniemy zgłębiać tajemnice życia rodzinnego. Ogarniamy naszą modlitwą każde życie, które jest święte od poczęcia do naturalnej śmierci. Modlimy się za rodziny naszej diecezji, aby na wzór świętej Rodziny z Nazaretu mogły realizować niezwykłe powołanie bycia ojcem i matką – powiedział kapłan i przypomniał także o rocznicy przyjazdu świętego Jana Pawła II do Kielc i Masłowa – było to 3 czerwca 1999 roku. Do tamtych wydarzeń nawiązał także w swojej homilii biskup.

- Wydawałoby się, że jego nauka była jasna, budziła oklaski, słuchały jej dziesiątki tysięcy ludzi. A po trzydziestu dwóch latach co mamy? To znak, że świat nie kocha życia – zauważył biskup., nawiązując do słów papieża z Masłowa: „I ja wołam do was, bracia i siostry, byście rozpalali na nowo Boży charyzmat małżonków i rodziców, jaki jest w was przez sakrament małżeństwa. Tylko w oparciu o łaskę tego sakramentu możliwe jest pełne przebaczenie, pojednanie i podjęcie na nowo wspólnej drogi. Przez nią odnawia się i ożywia ludzka miłość oraz tożsamość i prawdziwość ludzkich przyrzeczeń.”

Biskup odniósł się także do osób, które nie podzielają wartości głoszonych przez Marsz dla Życia i Rodziny.

- Mam daleko idące obawy, że ci, którzy są przeciwnikami życia, rodziny i małżeństwa, nigdy nie uwierzyli i nie doświadczyli prawdziwej miłości. A wtedy zazdrość, jaka rodzi się w sercu, zdolna jest do wszystkiego.

Posłuchaj całej homilii:

Po Mszy świętej ulicami Kielc przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny, w tym roku pod hasłem „Bądź godny imienia ojca, bądź godna imienia matki”

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO