Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: To Wy jesteście Polami Nadziei

czwartek, 17 czerwca 2021 14:21 / Autor: Wojciech Dudkowski
Biskup Jan Piotrowski: To Wy jesteście Polami Nadziei
Biskup Jan Piotrowski: To Wy jesteście Polami Nadziei
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Mszą Świętą w kieleckiej katedrze pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego rozpoczęły się obchody finału 11 edycji akcji „Pola Nadziei”, organizowanej przez Caritas diecezji kieleckiej. Wzięli w niej udział wolontariusze ze szkół naszej diecezji oraz opiekunowie.

Zebranych przywitał ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas diecezji kieleckiej:

- Kampania służy budzeniu wrażliwości i wprowadzeniu szerokiego oparcia różnorakiej pomocy  na rzecz hospicjów i osób  przewlekle terminalnie chorych, którzy w hospicjach stacjonarnych i domowych uzyskują wieloraką pomoc. Jesienią zwyczajowo sadzimy żonkile, rozpoczynając kolejną edycję kampanii Pól Nadziei, a wiosną, kiedy żonkile zakwitają, wyruszają z nimi na ulice, do różnych środowisk, aby rozdając ten symbol nadziei zachęcać do współpracy i wsparcia dzieła hospicyjnego – wyjaśnił.

Eucharystia sprawowana była w dzień liturgicznego wspomnienia świętego brata Alberta. O jego życiu mówił w swojej homilii pasterz diecezji:

- Zrozumiał, że świat ubogich to nie tylko potrzeby materialne, ale również duchowe, a słowa Pana Jezusa w każdy dzień rozgrzewały jego dobre serce. Bóg rzucił go na kolana przed człowiekiem, żeby dawał siebie ze wszystkich sił. Był to wyraz jego wiary i miłości. Jest on dla nas bezcenny, tak samo bezcenny  jest w obliczu Boga – powiedział biskup.

- Dziś wieńczymy 11 edycję Pól Nadziei na rzecz Hospicjum im. św. Matki  Teresy z Kalkuty w Kielcach, która rozpoczęła się na Eucharystii w tej jubileuszowej katedrze 8 października 2020 roku. Tegoroczna edycja wpisała się w uciążliwy dla nas wszystkich czas pandemii, a więc ograniczeń sanitarnych i wielu niepewności. Wiemy jednak, że jak mówił św. Paweł Apostoł „To Bóg daje wzrost” – zaznaczył kaznodzieja.

Hierarcha pogratulował także wszystkim wolontariuszom i ich opiekunom:

- To Wy  jesteście prawdziwymi polami nadziei, ponieważ jesteście żywym dowodem na to, że Bóg jest miłością. Miejcie pewność, że to nie sukcesy czynią człowieka wielkim, ale tylko miłość, czego przykładem jest patron dnia dzisiejszego św. Brat Albert – zakończył swoje rozważania biskup.

Wysłuchaj całej homilii:

Po Eucharystii uczestnicy spotkania przeszli pod scenę letnią Domu Środowisk Twórczych. Tam wręczono nagrody  w konkursach dla uczniów szkół, angażujących się w działalność kieleckiej Caritas oraz statuetki Anioła z Żonkilem.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO