Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski w parafii Ducha Świętego: Święty Józefie, módl się za nami

piątek, 26 lutego 2021 19:43 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski w parafii Ducha Świętego: Święty Józefie, módl się za nami
Biskup Jan Piotrowski w parafii Ducha Świętego: Święty Józefie, módl się za nami
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Jego żywa wiara i jego otwarte serce na głos Boga sprawiły, że przyjął Boże propozycje, dodajmy – niełatwe propozycje, bo Bóg wtargnął w jego życie niespodziewanie. Zmieniły one jego życiową drogę, aby być opiekunem Świętej Rodziny z Nazaretu – mówił o świętym Józefie biskup kielecki Jan Piotrowski w parafii Ducha Świętego w Kielcach. Pasterz naszej diecezji wziął także udział w nabożeństwie ku czci Patrona Rodzin.

W swojej homilii, podczas uroczystej Mszy Świętej, biskup kielecki zwrócił uwagę na pokorę jaką odznaczał się święty Józef.

–  Święty Józef przypomina nam, że ci wszyscy, którzy są pokornie ukryci lub na drugiej linii, mają wyjątkowy udział w historii zbawienia. Im wszystkim należy się słowo uznania i wdzięczności. Można, korzystając z przestrzeni życia filmu i akademii rozdającej nagrody, powiedzieć, że mamy fantastyczne przykłady osób, które za drugoplanowe role otrzymują Oscary. Tak osobiście widzę też świętego Józefa, bo on wciąż milczy. Jego żywa wiara i jego otwarte serce na głos Boga sprawiły, że przyjął Boże propozycje, dodajmy – niełatwe propozycje, bo Bóg wtargnął w jego życie niespodziewanie. Zmieniły one jego życiową drogę, aby być opiekunem Świętej Rodziny z Nazaretu – wyjaśniał pasterz naszej diecezji.

Posłuchaj całej homilii:

Po Mszy Świętej biskup kielecki wziął udział w Nabożeństwie do Świętego Józefa, wpisujące się Nowennę do Opiekuna Maryi i Jezusa. Powstało ono około dwa lata temu.

– Jest ono owocem pragnienia duszpasterskiego, ale również pragnienia mężczyzn, chcących mieć nabożeństwo, w których będą mogli wyrazić swoje uwielbienie i dziękczynienie Panu Bogu. To nasze, autorskie nabożeństwo zawierające modlitwy o uświęcenie mężczyzn w ich powołaniach, zadaniach i licznych rolach. Cieszy się ono dużym powodzeniem – tłumaczy ksiądz Adam Kaczmarczyk, wikariusz parafii Ducha Świętego w Kielcach. W nabożeństwie licznie uczestniczyli również przedstawiciele wspólnoty Wojownicy Maryi. Modlitwa odmawiana jest co miesiąc.

W parafii powstała również specjalna pieśń ku czci świętego Jóżefa i obraz. Więcej: https://www.emkielce.pl/kosciol/niezwykly-obraz-sw-jozefa-w-parafii-ducha-swietego

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO