Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Biskup Jan Piotrowski z wiernymi modlił się w intencji misjonarzy

poniedziałek, 06 stycznia 2020 17:09 / Autor: Wiktor Żelazny
[FOTO] Biskup Jan Piotrowski z wiernymi modlił się w intencji misjonarzy
[FOTO] Biskup Jan Piotrowski z wiernymi modlił się w intencji misjonarzy
Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Szósty stycznia to w kościele katolickim Święto Trzech Króli. Dzień ten jest również Światowym Dniem Misyjnym Dzieci. W bazylice katedralnej w Kielcach odprawiono Mszę świętą w intencji Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Eucharystii przewodniczył pasterz Diecezji Kieleckiej, biskup Jan Piotrowski.

 

- To wielkie szczęście móc dzielić się wiarą z tymi, którzy jeszcze nie poznali Chrystusa. Szczególnie z dziećmi. Wielka to dla mnie radość odwiedzać dzieci, które mieszkają w wioskach. W mojej parafii są to akurat Indianie, którzy mają swój język i swoją kulturę – mówił w swojej homilii misjonarz ksiądz Grzegorz Pańczyk, który na co dzień przebywa w Peru.

W uroczystości wzięły udział dzieci udzielające się w Papieskim Dziele Misyjnym. Wśród modlących się byli również księża misjonarze, w tym między innymi ksiądz Krzysztof Sochacki z Medziugorie oraz ksiądz Grzegorz Pańczyk z Peru.

- Dziękujemy, gratulujemy odwagi wiary i prosimy Matkę Bożą Łaskawą o potrzebne łaski dla wszystkich misjonarzy, pracujących w wielu krajach świata. Niech ten piękny dzień współpracy misyjnej będzie dla nas wszystkich okazją, aby modlić się w intencji misjonarzy - mówił ksiądz biskup Jan Piotrowski.

Po zakończeniu eucharystii grupy kolędników misyjnych z parafii Świętego Maksymiliana Marii Kolbego z Wolicy przedstawiły krótką inscenizację misyjną.

Posłuchaj całej homilii księdza Grzegorza Pańczyka:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO