Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski do maturzystów: Bóg jest większy niż to, co na świecie

poniedziałek, 01 marca 2021 13:15 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski do maturzystów: Bóg jest większy niż to, co na świecie
Fot. Jasna Góra News
Biskup Jan Piotrowski do maturzystów: Bóg jest większy niż to, co na świecie
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Pan Bóg wam niczego nie odmawia, ale obfitą miarą chce wam dać Swoje duchowe dobra – mówił do uczestników Pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę biskup kielecki Jan Piotrowski. W tym roku częstochowskie spotkanie miało charakter symboliczny.

W Kaplicy Cudownego Obrazu zgromadzili się przedstawiciele maturzystów z naszej diecezji. Uroczystą Mszę Świętą odprawił biskup Jan Piotrowski.

jasnagorapiel

W swojej homilii biskup Jan Piotrowski zwrócił uwagę na to, co jest najważniejsze w kształtowaniu duchowej postawy młodych osób.

– Współczesny człowiek, zwłaszcza w Europie i Ameryce Północnej, ma ogromne możliwości poznawcze, a tę szansę dają mu dobre szkoły, fantastyczny materiał dydaktyczny, kompetentni nauczyciele, mądrzy wychowawcy i katecheci, a przede wszystkim rodzice, troszczący się o przyszłość swoich dzieci. Wydaje się, że to zapewni szczęśliwą i pełną sukcesów życiową drogę młodemu pokoleniu. Niestety, bywa inaczej, bowiem bez wewnętrznej dojrzałości, która pozwala na właściwe korzystanie z wolności i na dobre życiowe wybory, człowiek jest raczej podobny do liścia, który trzepocze się na wietrze. Wtedy łatwo go uwieść – zauważył pasterz naszej diecezji.

Maturzyściii

Biskup kielecki przypomniał, że Stwórca zawsze hojnie ofiarowuje Swoje dary wiernym.

– Zechciejcie więc przejrzeć się w zwierciadle dzisiejszej Ewangelii, aby zobaczyć jacy jesteście. Pan Bóg wam niczego nie odmawia, ale obfitą miarą chce wam dać swoje duchowe dobra. Czy jesteście na to gotowi? Odważnie szukajcie odpowiedzi. Prośmy zatem Maryję, Matkę Jezusa Chrystusa, aby prowadziła nas do Swojego Syna, bowiem tylko On jest Drogą, Prawdą i Życiem.

Posłuchaj całej homilii:

Pielgrzymka Maturzystów odbyła się po raz 23. Do tej pory wzięło w niej udział około 120 tysięcy młodych ludzi z naszej diecezji.

(Fot. Jasna Góra News)

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO