Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski na Jasnej Górze: Uprawa ziemi jest wielkim i pięknym wyzwaniem

piątek, 05 marca 2021 00:40 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski na Jasnej Górze: Uprawa ziemi jest wielkim i pięknym wyzwaniem
Biskup Jan Piotrowski na Jasnej Górze: Uprawa ziemi jest wielkim i pięknym wyzwaniem
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Drodzy rolnicy, życzę wam, abyście z odwagą świętego Józefa zawsze byli przy Jezusie i Jego Matce – Maryi – mówił biskup Jan Piotrowski podczas Pielgrzymki Rolników Diecezji Kieleckiej na Jasnej Górze.

W tym roku, ze względu na pandemię, modlitewne spotkanie rolników miało charakter symboliczny, a do Częstochowy udała się jedynie diecezjalna delegacja. Centralnym punktem była Eucharystia, którą w Kaplicy Cudownego Obrazu odprawił biskup Jan Piotrowski.

W swojej homilii pasterz naszej diecezji nawiązał do charakteru tegorocznej pielgrzymki.

– Jak dotąd każdego roku, od dwudziestu lat przeżywaliśmy pielgrzymkę i czuwanie rolników diecezji kieleckiej na Jasnej Górze. Dziś jest inaczej, ale wszyscy, jak ufam, całym sercem jesteśmy w tym niepowtarzalnym miejscu, gdzie bije kochające serce Maryi, Matki Jezusa Chrystusa, Bożego Syna i Naszego Pana i Odkupiciela – tłumaczył biskup Jan Piotrowski i przypomniał o istocie pracy rolników.

– Na całej kuli ziemskiej uprawa ziemi jest wielkim i pięknym wyzwaniem, które swoje korzenie znajduje w biblijnym życzeniu Boga-Stwórcy, aby człowiek stworzony na Jego podobieństwo panował nad światem i jego zasobami. Dotyczyło to całego świata ożywionej przyrody, tym samym ten wielki skarbiec stworzenia stał się Bożym darem dla człowieka – dodał biskup Jan Piotrowski.

W Roku Świętego Józefa biskup kielecki podał Opiekuna Rodziny jako przykład dla rolników.

– Życzę wam, abyście z odwagą świętego Józefa zawsze byli przy Jezusie i Jego Matce – Maryi. Wprawdzie nie uprawiał roli, ale zawsze był odważny. Wam również potrzeba odwagi, aby nie tylko upominać się o swoje prawa, ale również kochać ziemię, waszą ziemię.

Posłuchaj całej homilii:

RolnicyApel

Mszę Świętą poprzedziło czuwanie przedstawicieli rolników przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

–Przychodzimy z pokorą przed Twój Jasnogórski Tron. Od siedmiu wieków wsłuchujesz się w głosy wiernych i ich wysłuchujesz – mówił ks. Tadeusz Szlachta, diecezjalny duszpasterz rolników w rozważaniu podczas Apelu Jasnogórskiego.

Obejrzyj: https://www.youtube.com/watch?v=TdftyjEQ1Oc

(Fot. Jasna Góra News)

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO