Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Dziękowali za ŚDM

sobota, 08 października 2016 13:26 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Dziękowali za ŚDM
Dziękowali za ŚDM
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Ponad dwieście osób zebrało się w kościele parafialnym w Skorzeszycach, by wspólnie podziękować za minione Światowe Dni Młodzieży. Spotkanie rozpoczęto uroczystą Mszą świętą. Przewodniczył jej ks. biskup Jan Piotrowski. 

- Spotkaliśmy się tu po to, aby podziękować Panu Bogu za Światowe Dni Młodzieży. Chcieliśmy wyrazić naszą wdzięczność za to wszystko, co dokonało się w naszym kraju, a szczególnie w diecezji kieleckiej. Wolontariusze oraz młodzież, która zaangażowała się w to wydarzenie całym sercem, przyjechała tu też po to, aby wspólnie zastanowić się co dalej… co dalej robić z tym entuzjazmem, wiarą i siłą, którą otrzymała od papieża Franciszka – powiedział w rozmowie z naszą reporterką ks. Łukasz Zygmunt, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

Spotkanie rozpoczęła dziękczynna Msza Święta. Podczas homilii ks. biskup Jan Piotrowski zachęcał młodzież do dalszego wspólnego działania i pogłębiania wiary. – Moi Drodzy! Zrezygnowaliście dzisiaj z tej przysłowiowej kanapy i sobotniego wypoczynku, i przybyliście tu- do Skorzeszyc, aby z perspektywy minionych Światowych Dni zapytać co dalej. Ja Wam nie odpowiem. Wy macie czas, aby wspólnie ułożyć ten plan na przyszłość. Szukajcie razem odpowiedzi najlepszej z możliwych. Nie bójcie wyzwań. One czasem są trudne, ale prowadzą do prawdy, którą jest  Bóg. Pamiętajcie zawsze: kto zabiera w drogę Jezusa Chrystusa, ten zabiera wszystko- powiedział biskup.

Po Mszy świętej młodzież wzięła udział w konferencji. O godzinie 15:30 odbyło się nabożeństwo różańcowe, a zaraz po nim Koncert Uwielbienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W uroczystościach brała udział młodzież z całej diecezji.

- To wszystko, co dziś tu przeżyliśmy było takim pięknym podsumowaniem tego wszystkiego, co wydarzyło się podczas Światowych Dni Młodzieży. Z jednej strony mogliśmy za to wszystko wspólnie podziękować, a z drugiej powspominać ten wspaniały czas, który był nam dany. Mam nadzieję, że nadal będziemy się spotykać i działać – powiedziała Weronika Jedynak z parafii św. Wojciecha w Kielcach. Spotkanie zakończył wspólny grill.

 

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO