Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Figura Matki Bożej Fatimskiej w parafii Ducha Świętego. Zawierzą rodziny Jezusowi przez Maryję

piątek, 01 stycznia 2021 21:56 / Autor: Michał Łosiak
Figura Matki Bożej Fatimskiej w parafii Ducha Świętego. Zawierzą rodziny Jezusowi przez Maryję
Figura Matki Bożej Fatimskiej w parafii Ducha Świętego. Zawierzą rodziny Jezusowi przez Maryję
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W piątek w parafii Ducha Świętego w Kielcach rozpoczęła się peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w ramach specjalnej, ogólnopolskiej inicjatywy. Wierni modlą się o pokój dla Polski i nawrócenie grzeszników.

Uroczyste wprowadzenie figury odbyło się podczas uroczystej Mszy Świętej o godzinie 18, w Nowy Rok. Nawiedzenie Matki Bożej Fatimskiej zorganizowały wspólnoty zgromadzone wokół Męskiego Różańca. Ogólnopolską inicjatywę zaplanowano na dwanaście miesięcy; obejmie ona dwanaście miast w Polsce. Ma to być szczególny czas modlitwy wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP i zawierzenia rodzin Jezusowi przez Maryję.

Idea inicjatywy została ujęta w słowach: "Matko Boża zjednocz serca Polaków, abyś była bardziej znana i kochana, aby przesłanie z Fatimy poznał i wypełnił świat". – Maryja powiedziała, że Bóg przygotował dla świata ratunek w Jej Niepokalanym Sercu. Jeśli będziemy wypełniać to, o co Matka Boża prosiła w Fatimie, to uzyskamy pokój dla naszej ojczyzny i nawrócenie grzeszników. To jest właśnie nasz cel – tłumaczy Michał Ulewiński, jeden z inicjatorów wydarzenia, którego Polska poznała podczas jego samotnej, modlitewnej wędrówki przez całą Polskę z piętnastokilogramowych krzyżem.

– Pomysł na wyprawę wyszedł z rozważania Pisma Świętego, a konkretnie Apokalipsy św. Jana Apostoła, gdy czytałem o pieczęci Boga Żywego. Wówczas dowiedziałem się, że chodzi o znak Krzyża Świętego. Stwierdziłem, że ja – będąc Świątynią Ducha Świętego - jak każdy z nas mogę przyczynić się do swoistego opieczętowania całej Polski i zachowania naszego kraju od kary za grzechy – tłumaczył w rozmowie z Radiem eM Kielce.

Peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej to kolejna inicjatywa modlitewna w parafii Ducha Świętego w Kielcach. – Chcemy w tych dniach, trwając na modlitwie razem z Maryją, wypraszać pogłębienie naszej pobożności eucharystycznej w kolejnym roku poświęconym Eucharystii. Pragniemy również uczyć się wynagradzania Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i zawierzania rodzin naszej parafii przez Matkę Bożą oraz przeżyć ten czas jako czas szczególnej łaski Boga – mówi ks. Marek Czarnota, proboszcz parafii Ducha Świętego w Kielcach.

Uroczystości potrwają do czwartku. Wierni będą modlili się osobistą modlitwą w ciągu dnia oraz modlitwą różańcową - w niedzielę i Święto Trzech Króli o 6.30, po Mszy o 10, o 15 i po Mszy o 18. W dni zwykłe: po Mszy o 7, o 12 , 15 i po Mszy o 18.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO