Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Kieślowski, kino pytań o Boga

piątek, 18 listopada 2022 14:02 / Autor: Łukasz Czerwiak
Kieślowski, kino pytań o Boga
Kieślowski, kino pytań o Boga
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W ramach cyklu Akademia Wiara-Kultura-Nauka organizowanego przez Muzeum Diecezjalne w Kielcach rozmawiano na temat twórczości Krzysztofa Kieślowskiego. Kolejny raz aula w kurii diecezjalnej wypełniła się po brzegi.

Z pasjonatami wiary, kultury i nauki spotkał się wybitny znawca filmów, członek międzynarodowych jury filmowych, ks. prof. Marek Lis z Uniwersytetu Opolskiego.

– W spojrzeniu Kieślowskiego na Boga kluczowy jest człowiek. Podkreślał to niejednokrotnie, że ważna jest uważność na to, co nas otacza. Zdarza się, że zapominamy o drugiej osobie, odgradzając się ekranami. Ten wybitny reżyser potrafił dostrzec człowieka i spojrzeć mu w oczy. Człowiek to tajemnica, czyli pytanie o sens – mówił.

Posłuchaj całej wypowiedzi:

Akademia Wiara-Kultura-Nauka jest odpowiedzią na twierdzenie, że światy nauki, kultury i wiary rozchodzą się. Spotkania w ramach pierwszej edycji odbywać się będą raz w miesiącu aż do czerwca 2023 roku. Następne spotkanie odbędzie się w czwartek, 15 grudnia o godzinie 17. Prelegentem będzie dziennikarz Jan Maciejewski, a spotkanie będzie nosiło tytuł „MILCZENIE KATEDRY”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO