Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Modlili się za chorych w miechowskim hospicjum

poniedziałek, 14 lutego 2022 11:36 / Autor: Michał Łosiak
Modlili się za chorych w miechowskim hospicjum
Modlili się za chorych w miechowskim hospicjum
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Duchowa adopcja pacjenta i uroczysta Msza Święta – tak wyglądały obchody Światowego Dnia Chorego w Hospicjum Caritas w Miechowie.

Eucharystię odprawił ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej oraz ks. Andrzej Stario, kapelan hospicjum.

– Chorzy w Hospicjum, od całego personelu otrzymali kwiat róży, jako symbol miłości i wyraz troski, że w cierpieniu nie są sami, bo są ważni każdego dnia. Dziękujemy wszystkim za współtowarzyszenie i wsparcie, które czujemy. Bardzo jesteśmy wdzięczni za udział w akcji „Duchowa Adopcja Pacjenta” naszego Hospicjum. Choć trudno określić zasięg waszej modlitwy, to jesteśmy przekonani, że stworzyliśmy wspaniałą wspólnotę, którą widać w przestrzeni wirtualnych deklaracji, tych przekazywanych w codziennych spotkaniach i wiadomościach „modlimy się” – tłumaczy siostra Benedykta Majzner, kierownik Hospicjum w Miechowie.

Wierni otrzymali błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i skorzystali z sakramentu namaszczenia chorych.

Tego wyjątkowego dnia mogliśmy także włączyć się w akcję „Duchowej Adopcji Pacjenta”. Uczestnicy modlili się za wybranego podopiecznego placówki i wspierali go duchowo.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO