Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Msza Święta w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

sobota, 10 kwietnia 2021 11:26 / Autor: Wojciech Dudkowski
Msza Święta w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem
Msza Święta w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

W kieleckiej Bazylice Katedralnej odbyła się Msza święta w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Przewodniczył jej ks.dr Stanisław Sadowski, wikariusz parafii katedralnej,  a udział w niej wzięli świętokrzyscy parlamentarzyści, delegacja lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości, władze samorządowe i przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej.

W homilii celebrans mówił o reakcji apostołów na zmartwychwstanie Chrystusa:

– Fakt i moment zmartwychwstania nie zawsze spotykał się automatycznie z wiarą. Był wśród uczniów element wątpliwości i niewiary. Święty Mateusz kwituje to krótko: "nie wszyscy jednak wierzyli", święty Jan zamieszcza cały epizod, dotyczący niewiernego Tomasza, który chce się przekonać, chce spotkać i dotknąć Jezusa i jego rany. Marek natomiast podkreśla element trudności w przyjęciu wiary w zmartwychwstanie Jezusa. Zostaje ona ostatecznie pokonana przez spotkanie Zmartwychwstałego – powiedział ks. Stanisław Sadowski.

Kaznodzieja odniósł się także do obchodzonej rocznicy: – Dzisiaj wielu z nas gromadzi intencja modlitwy za ofiary katastrofy: śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonkę Marię i wszystkich, którzy zginęli. Mamy też intencję modlitwy za Ojczyznę. Choć Kościół nie ma w zwyczaju w jednej składanej intencji mszalnej modlić się za żywych i zmarłych, to powierzamy dziś Bogu zmarłych i jednocześnie będziemy modlić się w tych wszystkich intencjach, które leżą nam na sercu. Wołajmy więc do Boga za naszą Ojczyznę, prośmy, abyśmy mieli odwagę jak Apostołowie w zmieniających się czasach dawać świadectwo autentycznej wiary – zakończył swoje rozważania wikariusz.

Posłuchaj całej homilii:

 Eucharystia była częścią obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO