KOŚCIÓŁ
Parafia pw. św. Bartłomieja w Czaplach Wielkich obchodziła 500-lecie istnienia kościoła


Koronacja wizerunku Matki Bożej Bolesnej oraz 500-lecie kościoła parafialnego rozpoczęły Rok Jubileuszowy w Czaplach Wielkich. Uroczysta Msza Święta odbyła się w sobotę, 16 września. Przewodniczył jej biskup Jan Piotrowski.
- To co dziś przeżywamy, wyrasta jako dojrzały owoc wielu pokoleń waszej parafii, szlachetnych praojców, jak i współczesnych, którzy tworzą tę wspólnotę. Towarzyszy nam świadomość, że przekaz wiary otrzymanej na chrzcie dokonuje się przede wszystkim w rodzinie. Pierwszej i niezastąpionej szkole wiary i wspólnocie społecznej. Dojrzewa i ubogaca się łaską sakramentów świętych, medytacją Słowa Bożego, osobistą modlitwą i czynami miłosierdzia. To ostatnie zawsze i wszędzie jest znakiem rozpoznawczym prawdziwych uczniów Jezusa Chrystusa - powiedział biskup Jan Piotrowski.
- Maryja, Matka Bolesna, Bożego Syna i Matka Kościoła zawsze towarzyszy Mu w pielgrzymce wiary. Wiernie szła Drogą Krzyżową, była na Golgocie pod krzyżem, a Jej obecność w Wieczerniku po zmartwychwstaniu Pana była dowodem, że nigdy nie zwątpiła w misję Boskiego Odkupiciela, posłanego przez Ojca w mocy Ducha Świętego - dodał.
Posłuchaj całego kazania:


![[FOTO+VIDEO] Uwielbili Pana Boga w Centrum Kielc](/media/k2/items/cache/0b0aa366ff3263899c6f7b5d1c97ade2_L.jpg)
![[TRANSMISJA] Rozpoczęło się Uwielbienie w Centrum Miasta](/media/k2/items/cache/afecc428c0e0fed878d6188f52d125e4_L.jpg)




