Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Piąty dzień pielgrzymowania

środa, 10 sierpnia 2022 10:10 / Autor: Łukasz Czerwiak
Piąty dzień pielgrzymowania
Piąty dzień pielgrzymowania
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

10 sierpnia pątnicy wyruszyli z Zajączkowa, aby w Gnieździskach o godzinie 8:00 uczestniczyć w Eucharystii, której przewodniczył biskup Andrzej Kaleta. Dzisiaj pielgrzymi przejdą przez Bukowę oraz Ostrów, gdzie zatrzymają się na posiłek. Wieczorem dotrą do Włoszczowy.

Od 5 sierpnia pątnicy wędrują przed Cudowny Obraz Najświętszej Maryi Panny na Jasną Górę pod hasłem „Z Maryją posłani w pokoju Chrystusa”.

–„Radosnego dawcę miłuje Bóg” – zasada ta wydaję się dziwna. Aby mieć więcej myślimy, że trzeba dostać więcej. Boża logika jest inna, to logika miłości. Chcesz posiadać to daj – powiedział ksiądz Sylwester Robak, kaznodzieja pielgrzymkowy. Posłuchaj całej homilii:

DSC 2222

W trakcie konferencji ksiądz Grzegorz Stachura, ojciec duchowny pielgrzymki rozmawiał z psychoterapeutką Edytą Domagałą. Kapłan zapytał między innymi o to co robić w sytuacji, gdy mamy do czynienia z osobami, które potrzebują pomocy.

– Przede wszystkim mówić o tym, czyli szukać ludzi, którym mogłabym o tym opowiedzieć. Oczywiście ludzi nieprzypadkowych, którzy nie wykorzystają tego. Te osoby przede wszystkim potrzebują zrozumienia, przyjęcia ich z tym trudnym doświadczeniem oraz pewnego zadośćuczynienia  – mówiła Edyta Domagała, psychoterapeutka.

Wysłuchaj całej konferencji:

Na naszej antenie o godzinie 19:45 codziennie przez całą pielgrzymkę gości „Magazyn Pielgrzyma”. Serdecznie zapraszamy.

Wysłuchaj „Magazynu Pielgrzyma” z 10 sierpnia:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO