Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Pielgrzymka już w Piekoszowie

wtorek, 09 sierpnia 2022 13:13 / Autor: Łukasz Czerwiak
Pielgrzymka już w Piekoszowie
Pielgrzymka już w Piekoszowie
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Czwarty dzień pielgrzymowania trwa. Pątnicy dotarli do Piekoszowa, gdzie o godzinie 11 uczestniczyli w Mszy Świętej sprawowanej przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Wieczorem dotrą na nocleg do Zajączkowa oraz Gnieździsk.

Pielgrzymka pod hasłem „Z Maryją posłani w pokoju Chrystusa” z Wiślicy wyruszyła 6 sierpnia. W sobotę, 13 sierpnia o godzinie 19, Mszą Świętą pątnicy diecezji kieleckiej zakończą tegoroczną 41. Kielecką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

DSC 2122

– Chrystus mówi do nas: czuwajcie, bo nie znacie ani dnia, ani godziny. Jezus nieustannie nam o tym przypomina, w niedzielę słyszeliśmy wezwanie do czujności i gotowości. Nie wiemy kiedy Pan przyjdzie, dlatego trzeba czuwać z płonącą lampą, ta lampa to nasze serce, ono ma być zapalone miłością Boga – powiedział ksiądz Sylwester Robak, kaznodzieja pielgrzymkowy.

Posłuchaj całej homilii:

DSC 2136

W pielgrzymce uczestniczy 860 pielgrzymów w tym 36 księży. 202 osoby idą po raz pierwszy. (Stan na 08 sierpnia).

– Pielgrzymka to niesamowite przeżycie pełne wzruszeń i emocji, które towarzyszą nam przez całą drogę, która przeszliśmy. Najpiękniejszym uczuciem jest spotkanie z Bogiem. Spotykam Go w liturgii, modlitwie, ale także w wspaniałych ludziach, których mi pomagają i towarzyszą. Na pewno zapamiętam tych ludzi – mówiła Dominika.

Wysłuchaj konferencji:

Zapraszamy na „Magazyn Pielgrzyma”, który do 13 sierpnia codziennie o godzinie 19:45 na naszej antenie.

Wysłuchaj magazynu:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO