Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Pierwszy Piątek Miesiąca. Biskup Jan Piotrowski modlił się za misje

piątek, 06 listopada 2020 07:39 / Autor: Michał Łosiak
Pierwszy Piątek Miesiąca. Biskup Jan Piotrowski modlił się za misje
Fot. Mateusz Wolski
Pierwszy Piątek Miesiąca. Biskup Jan Piotrowski modlił się za misje
Fot. Mateusz Wolski
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Biskup kielecki Jan Piotrowski odprawił Mszę Świętą w intencji dzieła misyjnego naszej diecezji. – To wyraz pamięci o naszych misjonarzach – tłumaczył pasterz naszej diecezji.

Eucharystię odprawiono przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej w bazylice katedralnej. Jak w każdy pierwszy piątek miesiąca biskup kielecki modlił się za misjonarzy i misjonarki, a także za darczyńców misji. – Nasza modlitwa jest wyrazem pamięci o nich oraz pełnym ufności spotkaniem z nimi w wierze. Papieska intencja tego miesiąca mówi o tym, żeby postęp zawsze pozostawał w służbie człowiekowi. W ten dar modlitwy włączamy również tych wszystkich, którzy walczą z koronawirusem, a zwłaszcza służbę zdrowia i tych, którzy cierpią z powodu pandemii – mówił biskup kielecki.

Homilię wygłosił ks. Adam Pawlik, który zwrócił uwagę na roztropność, jako przydatną cechę w życiu chrześcijańskim. – Jezus zachęca nas do postawy pełnej roztropności, a nawet przebiegłości i sprytu w czynieniu dobra, a unikaniu zła. Dziś pierwszy piątek miesiąca, więc jakże nie powiedzieć, że kochamy Jezusa. Przyszliśmy tu z samego rana, żeby złożyć dziękczynienie Bogu Wszechmogącemu za wielki dar miłości i wielką dobroć jaką otrzymujemy w czasie Najświętszej Ofiary. Serce Boże i nasze serce muszą się złożyć, bo nie ma innej drogi zbawienia – wyjaśniał.

Posłuchaj całej homilii:

Pierwszy Piątek Miesiąca jest w diecezji kieleckiej dniem poświęconym misjom, w którym wspieramy dzieło ewangelizacji duchowo i materialnie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO