Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Początek pielgrzymki w Wiślicy. Uroczysta Msza Święta z Biskupem Kieleckim

piątek, 05 sierpnia 2022 09:09 / Autor: Michał Łosiak
Początek pielgrzymki w Wiślicy. Uroczysta Msza Święta z Biskupem Kieleckim
Początek pielgrzymki w Wiślicy. Uroczysta Msza Święta z Biskupem Kieleckim
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już dziś (5 sierpnia) w Wiślicy rozpocznie się 41. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zainauguruje ją uroczysta Msza Święta o godzinie 18 pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Pątnicy dotrą do Częstochowy 13 sierpnia.

Modlitewna wędrówka przed Cudowny Obraz Matki Bożej wyruszy następnego dnia pod hasłem „Maryją posłani w pokoju Chrystusa”. Choć zapisy już się zakończyły, to jednak dopisać się do pielgrzymki możemy każdego dnia. Na trasie będą osoby oddelegowane do przyjmowania nowych pielgrzymów.

Już 8 sierpnia pątnicy dotrą do Kielc, gdzie o godzinie 15.30 odprawiona zostanie Eucharystia w Bazylice Katedralnej. Tradycyjnie, dzień później pielgrzymka odwiedzi Piekoszów, a w kolejnych dniach Włoszczowę, Koniecpol i Mstów. Rekolekcje w drodze zakończy Msza Święta na Jasnej Górze.

Na trasie pielgrzymi wysłuchają konferencji ks. Grzegorza Stachury, który do rozmowy zaprosił wyjątkowych gości oraz rozważań dotyczących świętych.

Radio eM Kielce zaprasza na transmisję Mszy Świętej w Wiślicy (5 sierpnia o godzinie 18) oraz w Kielcach (8 sierpnia o godzinie 15.30). Ponadto, codziennie w trakcie trwania pielgrzymki o godzinie 19.45 będziecie mogli wysłuchać „Magazynu Pielgrzyma”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO