Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ruszył konkurs grantowy na społeczne projekty ekologiczne. Caritas Laudato si zaprasza do udziału

piątek, 08 stycznia 2021 09:25 / Autor: Beata Kwieczko
Ruszył konkurs grantowy na społeczne projekty ekologiczne. Caritas Laudato si zaprasza do udziału
Fot. Łukasz Frasunkiewicz
Ruszył konkurs grantowy na społeczne projekty ekologiczne. Caritas Laudato si zaprasza do udziału
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Segregacji odpadów, oszczędzania wody lub walki ze smogiem mogą dotyczyć projekty, na realizację których są pieniądze w konkursie grantowym organizowanym przez Caritas Laudato si. Do wygrania jest od 4 do 12,5 tysiąca złotych.

Lokalne inicjatywy ekologiczne, które zachęcają do życia w myśl encykliki papieża Franciszka "Laudato si" są realizowane w Polsce od dwóch lat. W ubiegłym roku do programu włączyła się Caritas Diecezji Kieleckiej. Dziś zachęca do skorzystania z grantów na kolejne projekty.

– Konkurs jest skierowany do parafialnych zespołów Caritas, grup inicjatywnych, Centrów Wolontariatu Caritas oraz Szkolnych Kół Caritas. Pięć szkół otrzyma po cztery tysiące złotych, cztery zespoły lub grupy inicjatywne po 12,5 tysiąca złotych, a wolontariusze - 10 tysięcy złotych. W ostatnim przypadku nagrodzony zostanie jeden projekt – informuje Kamila Piotrowicz, animator diecezjalny Caritas Laudato si w Kielcach.

Wnioski w konkursie grantowym można składać za pomocą platformy internetowej witkac.pl do 10 lutego w przypadku szkół i do 22 lutego w przypadku parafii, grup inicjatywnych i centrów wolontariatu. Animatorzy diecezjalni oferują pomoc w przygotowaniu i realizacji projektu. Organizatorzy planują także warsztaty merytoryczne dla wszystkich, którzy chcą napisać projekt. Chętni mogą zgłaszać się do końca stycznia.

Szkoły będą realizować swoje projekty od marca do maja, a grupy i parafie do września.

Jak podkreśla Kamila Piotrowicz, dzięki takim akcjom wzrasta coraz bardziej świadomość ekologiczna w społeczeństwie.

– Udało się już zrealizować ponad 120 projektów lokalnych, które znacząco umocniły wiedzę ekologiczną wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Pomimo tego, że działania były utrudnione, osiągnęliśmy bardzo dużo – mówi. – Obserwujemy z każdym konkursem coraz większe zainteresowanie i zaangażowanie uczestników. Już zgłaszają się do nas szkoły, które chcą coś zmienić w swoim środowisku – dodaje.

Szczegółowe informacje, regulamin, terminy i zgłoszenia na https://laudatosi.caritas.pl/konkursy/

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO