– W parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach rozpoczyna się Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Ideą wydarzenia jest to, by Pan Jezus był adorowany nieustannie – mówił ks. Dariusz Węgrzyn, wikariusz w parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.
Jak podkreślił ks. Węgrzyn, inicjatywa rozpoczęta została w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
– Chcieliśmy zachęcić wiernych – nie tylko z naszej parafii – do udziału. Zorganizowanie wieczystej adoracji musiało być bardzo precyzyjne i wymagało zaangażowania wielu osób. Tak, by w razie czyjejś nieobecności, można było znaleźć zastępstwo. Od dziś wierni adorujący Jezusa Chrystusa są jednocześnie strażnikami Najświętszego Sakramentu i misjonarzami Eucharystii – zaznaczył wikariusz w parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach.