Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ruszyły zapisy na pielgrzymkę

sobota, 02 lipca 2022 13:23 / Autor: Łukasz Czerwiak
Ruszyły zapisy na pielgrzymkę
Ruszyły zapisy na pielgrzymkę
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Piątego sierpnia wyruszy 41. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymi pójdą pod hasłem: „Z Maryją posłani w pokoju Chrystusa”.

Aby wziąć udział w wędrówce do Częstochowy, należy zgłosić się poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej www.pielgrzymka.kielce.pl. Zapisać się można do 24 lipca, a jak na razie jedynie on-line.

– Osoby poniżej 16. roku życia mogą brać udział w pielgrzymce tylko pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. 16- i 17-latkowie mogą się zgłosić wraz z pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego, na której wskazany będzie pełnoletni uczestnik ustanowiony jako osoba odpowiedzialna za niepełnoletniego pielgrzyma – informują organizatorzy.

Do Częstochowy wyruszy 14 grup, które mają różnych patronów. Oprócz indywidualnych celów modlitewnych każda wspólnota będzie się modlić we wcześniej ustalonej intencji.

– W pieszej pielgrzymce uczestniczyłem już dziesięć razy, a w tym roku pierwszy raz idę jako przewodnik, z czego niezmiernie się cieszę. Na tych pielgrzymkach przeżyłem piękne chwile i poznałem wspaniałych ludzi. Zachęcam do wyruszenia z nami – mówił ksiądz Tomasz Chowaniec, przewodnik grupy biało-niebieskiej.

Pielgrzymka wyruszy 5 sierpnia, a na Jasną Górę dotrze 13. dnia tego miesiąca. Zainteresowani mogą zgłosić się na całą trasę lub na poszczególne dni lub dzień. Informacje na temat kosztów związanych z transportem, materiałami duszpasterskimi, pakietem pielgrzyma oraz ubezpieczeniem na wyżej podanej stronie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO