Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Rycerze Kolumba z całej Polski spotykają się w Skorzeszycach

sobota, 15 stycznia 2022 23:07 / Autor: Wojciech Dudkowski
Rycerze Kolumba z całej Polski spotykają się w Skorzeszycach
W. B.
Rycerze Kolumba z całej Polski spotykają się w Skorzeszycach
W. B.
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Relikwie błogosławionego Michaela McGivney’a odwiedziły Skorzeszyce. Trwa tam spotkanie półroczne Delegatów Rejonowych i Rady Stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce. Wspólnota z miejscowej parafii otrzymała też nowy sztandar.

Głównym punktem spotkania była sobotnia uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

W swojej homilii biskup wskazywał na wielkość cudu Eucharystii:

- Ołtarz jest najważniejszym miejscem, gdzie dokonuje się przeistoczenie, „Wielka tajemnica Wiary”. Obchodzimy także Rok Rodziny „Amoris Letitia”. Obie te okoliczności zachęcają nas do pogłębienia wiary, że Eucharystia jest znakiem obecności Kościoła jako żywej wspólnoty wiary. Kiedy mówi się o Eucharystii, zawsze można mieć wątpliwości. W Ewangelii świętego Jana, kiedy Jezus powiedział, że da swoje ciało za pokarm, wielu się zgorszyło i nie chodziło już z Jezusem. Bez Eucharystii nie ma życia i prawdziwej miłości oraz zaufania do Boga. Ona pomaga nam odkrywać naszą jedność z Chrystusem i jedność wszystkich chrześcijan między sobą – zaznaczył biskup.

Hierarcha zauważył także, że w minionym roku, z powodu koronawirusowych restrykcji osłabło życie religijne w świątyniach.

- Świat jednak złośliwie nas rozlicza, bo nas nie ma w kościele. Cokolwiek byśmy nie zrobili w naszej wspólnocie, zawsze nie będzie się to podobało światu, tak jak faryzeuszom nie podobał się Jezus Chrystus. Nawet jeśli kogoś uzdrowił, dał nadzieję, pochwalił. Trudne jest świadectwo wiary, gdyż zawsze wystawione jest na próbę. A świat, w którym żyjemy dba o swoje interesy i oceny ludzkich zachowań.

Pasterz przywołał także postać patrona i założyciela Rycerzy Kolumba, błogosławionego Michaela McGivney’a

- Uczy nas, jak służyć życiu i prawdzie, sprawiedliwości i braterstwu. Jest to wielkie wyzwanie dla Rycerzy Kolumba, w większości mężów i ojców polskich rodzin.

Wysłuchaj całej homilii:

Po niej biskup dokonał poświęcenia i przekazania sztandaru Rady Rycerzy Kolumba z parafii Skorzeszyce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO