Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[Sonda] Jak było na pielgrzymce?

wtorek, 16 sierpnia 2022 11:07 / Autor: Łukasz Czerwiak
[Sonda] Jak było na pielgrzymce?
[Sonda] Jak było na pielgrzymce?
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

„Z Maryją posłani w pokoju Chrystusa” - pod takim hasłem wędrowali pielgrzymi z diecezji kieleckiej z Wiślicy do Częstochowy. Zapytaliśmy ich, jak było na pątniczym szlaku.

„Bracia i siostry”, ponieważ tak do siebie zwracają się pielgrzymi, do Matki Maryi szli w rodzinnej atmosferze. Duchowo wzrastali poprzez modlitwę oraz wspólne rozmowy.

– Każda pielgrzymka jest inna i wnosi coś nowego. Nowi ludzie, nowe sytuacje, Słowo Boże ciągle żywe, które jest głoszone tutaj każdego roku dotyka nas już w inne miejsca naszego życia, bo inni idziemy – zauważył ksiądz Piotr Białek.

– Na pielgrzymce było cudownie. Moja dusza zaznała w końcu tego czego pragnęła, czyli wiary w to, że może być dobrze. Mimo tego, że fizycznie nie jest najłatwiej to tak mentalnie odnalazłam się wśród ludzi, którzy tak samo jak ja wierzą w to, że to dobro jest wśród nas i tym jest nim Bóg – mówiła Julia.

– Jestem na pielgrzymce po raz pierwszy, więc do tej pory znałem ją tylko z opowieści. Ze swojej perspektywy mogę polecić taką formę wyznawania wiary każdemu. Dopóki sam nie poszedłem to nie miałem najmilejszego pojęcia, że może być tak fajnie. Spotkałem fantastycznych i pomocnych ludzi – mówił Marcin.

Posłuchaj sondy:

Na Jasną Górę wędrowało 1460 pątników (223 pielgrzymowało jeden dzień), w tym 36 księży.

Oto nasza fotorelacja:

Część 1

Część 2

Część 3

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO