Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ukraińskie firmy na Sacroexpo

poniedziałek, 06 czerwca 2022 18:47 / Autor: Michał Łosiak
Ukraińskie firmy na Sacroexpo
Ukraińskie firmy na Sacroexpo
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W halach Targów Kielce nie brakuje przedsiębiorstw zza naszej wschodniej granicy. Ukraińcy oferują szaty liturgiczne, piękne mozaiki, czy ikony.

Firma Tradytsii ze Lwowa działa na rynku już od 15 lat.

– Specjalizujemy się w produkcji własnych szat liturgicznych. Mamy tutaj między innymi dalmatyki dla diakonów w różnych kolorach. Są też szaty dla kapłanów, ale również ubranka dla dzieci pierwszokomunijnych. Wyróżnia nas haft ręczny ukraiński – mówi pani Oksana.

W tym roku po raz pierwszy lwowska firma zagościła w halach Targów Kielce.

– Widzimy nieustanny wzrost zainteresowania. Do tej pory ludzie z Polski musieli przyjeżdżać do nas do Lwowa, a teraz mogą nas odwiedzić również tutaj. Już wcześniej myśleliśmy, żeby się wystawiać w Kielcach, ale była pandemia, która pokrzyżowała nasze plany. Tym razem się udało i jesteśmy zadowoleni. – dodaje nasza rozmówczyni.

Z Charkowa pochodzi pani Natalia, która wraz z mężem na Sacroexpo przyjechała z firmą Colibri Mosaic.

– Mamy mozaiki, obrazy ze szkła, witraże, marmurowe dywany, kolumny, podłogi i dekory z motywami wschodnimi. Mieszkamy od trzech miesięcy w Polsce, odkąd rozpoczęła się wojna na Ukrainie. Kontynuujemy tutaj to, co robiliśmy do tej pory. Chcemy pokazać swoje produkty i zaciekawić nimi rynek. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie – zapewnia pani Natalia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO