Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

"Uśmiech" na świątecznym spotkaniu niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Z udziałem biskupa Mariana Florczyka

sobota, 18 grudnia 2021 18:48 / Autor: Wojciech Dudkowski
"Uśmiech" na świątecznym spotkaniu niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Z udziałem biskupa Mariana Florczyka
"Uśmiech" na świątecznym spotkaniu niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Z udziałem biskupa Mariana Florczyka
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się świąteczne spotkanie Świętokrzyskiego Klubu Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski. Wchodzący w jego skład zespół „Uśmiech” przedstawił taneczną „Pastorałkę”. Owacjom na stojąco nie było końca.

- Mam wielką radość, że rozbrzmiały już akcenty związane z Bożym Narodzeniem. Cieszę się, że taką wspólnotę zawiązujemy. Cieszę się bardzo, że jesteśmy razem – powitał zebranych Jacek Sabat, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Członkowie Zespołu Inscenizacji Tanecznej „Uśmiech” pod kierownictwem Grażyny Alicji Piłat przedstawili „Pastorałkę” – taneczne przedstawienie o Bożym Narodzeniu. Ich wersja jasełek spotkała się z gorącymi oklaskami.

- Czuć ducha uśmiechu, radości. Dziś wszyscy artyści są rzeczywistymi kolędnikami – dają z siebie wszystko i to należy docenić. Ich wartość artystyczną docenia cała Polska i Europa. To wyjątkowi ludzie i ich opiekunowie. Niepełnosprawni uczą nas, by do świąt podchodzić z pełnym entuzjazmem i bez kompromisu – podkreślił senator Krzysztof Słoń, przyjaciel zespołu.

- Życzymy im życzliwości ze strony ludzi, która wyraża się w bliskości i zrozumieniu. Oni są bardzo wrażliwi na drugiego człowieka i relacje. Z jednej strony wymagają, by ich traktować normalnie, po ludzku, z drugiej strony chcą z naszych relacji wydobyć życzliwość. Kiedy się ich nią otoczy, odpłacają jeszcze większą życzliwością. Ich mały uśmiech mówi więcej, niż nasz wielki gest – mówi biskup Marian Florczyk.

- Życzymy im wiele radości, satysfakcji tego, co wokół nich się dzieje, spotykania życzliwych ludzi, a także wiele optymizmu, że wszyscy będziemy żyli już niedługo w normalnych czasach – dodał Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Podczas spotkania specjalnymi dyplomami uhonorowani zostali przyjaciele zespołu: biskup Marian Florczyk, Henryk Milcarz, Krystyna Krzemińska, Augustyna i Robert Kumańscy, Agnieszka i Bertus Servasowie.

Choć ze względu na czas pandemii nie było tradycyjnego łamania się opłatkiem, to uczestnicy nie wyszli z pustymi rękami. Od Świętego Mikołaja otrzymały paczki ze słodkościami od sponsorów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO