Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Uwielbienie w strugach deszczu

poniedziałek, 14 czerwca 2021 00:53 / Autor: Wojciech Dudkowski
Uwielbienie w strugach deszczu
Uwielbienie w strugach deszczu
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Pomimo ulewnego deszczu, w Kielcach po raz kolejny odbyło się Uwielbienie w Centrum Miasta. Na placu Jana Pawła II, Najświętszy Sakrament adorowały dziesiątki kielczan. Jak zwykle głoszone były również świadectwa wiary, a oprawę muzyczną całego wydarzenia zapewnił zespół ToOn.

Wydarzenie poprzedziła Msza Święta w bazylice katedralnej, z okazji 30. rocznicy wizyty Jana Pawła II na ziemi świętokrzyskiej. Relacja dostępna jest tutaj.

Tegoroczne Uwielbienie prowadzili Michał Bukowski i Paulina Worożbit, znani z internetowego kanału dla młodzieży pn. Studio Raban, pieśni religijne śpiewał zespół ToOn, wystąpiła także grupa taneczna "Kryształki" z Daleszyc.

Swoje świadectwo wiary zaprezentowała Basia Turek z Krakowa. Pomimo niepełnosprawności, podzieliła się z uczestnikami spotkania swoją pozytywnym podejściem do życia:

- Panu Bogu wystarczy mało, żeby zrobić dużo. Czuję się przed wami mała, ale przyjechałam, żeby głośno wykrzyczeć, że Jezus żyje. Być może nie widzisz sensu w życiu, nikt ci nie powiedział, że cię kocha. Ale dziś powie ci to sam Jezus – powiedziała.

Doświadczeniami wiary, w specjalnie przygotowanym filmie podzielił się także znany szczypiornista Sławomir Szmal:

- Co prawda w moim życiu nie wydarzyło się nic spektakularnego, nie można powiedzieć, że z dnia na dzień uwierzyłem w Boga. Byłem wychowany w rodzinie katolickiej, z rodzicami co niedzielę chodziliśmy do kościoła, wspólnie się modliliśmy, Wiara była więc przy mnie przez całe moje życie. Swoją żonę, poznałem w wieku 17 lat, jako pierwszą miłość. I jesteśmy razem do dziś. Mamy też syna, którego kochamy i staramy się go wychować po katolicku, choć nie jest to takie łatwe – opowiadał Sławomir Szmal.

Kulminacyjnym punktem programu była Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wniesiono go na plac w uroczystej procesji, z udziałem ministrantów z pochodniami i kadzielnicą, tancerek i żonglerów z ogniem. Rozważania prowadził ks. Marcin Boryń, diecezjalny duszpasterz młodzieży:

- Spodziewaliśmy się, że dziś będzie tak pięknie, że Jezus zrobi cud i nie będzie deszczu. Że będzie świeciło słońce, a później będziemy się chwalić, że Bóg nas ocalił, bo żadna kropla na nas nie spadła. Zaskoczył was ten deszcz? A może to właśnie w deszczu, w tym niespełnieniu najlepiej Ciebie, Panie, chwalić? Dopiero wtedy pojawiają się owoce, kiedy Jezus przychodzi w momentach najmniej spodziewanych – zaznaczył ks. Marcin Boryń

Błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na zakończenie modlitwy udzielił biskup kielecki Jan Piotrowski:

- Pan Jezus jest zawsze wierny. Przychodzi, bo widzi nasze ludzkie potrzeby, których my nie zawsze umiemy rozeznać. Pozostajemy w sferze nieobliczalnych, czasem nawet nieludzkich marzeń. A Pan Jezus zwyczajnie przychodni do nas, abyśmy mieli życie i mieli je w obfitości – powiedział pasterz naszej diecezji.

- Zdecydowałem się pójść na Uwielbienie w Centrum Miasta ponieważ chciałem doznać bliskości Pana Boga, posłuchać świadectw innych ludzi a także pieśni. Pana Boga można  uwielbiać na każdy sposób czy to śpiew czy to taniec - powiedział Radiu eM Dominik Zarzecki, który w tym roku zdecydował się pełnić posługę ministranta przy Najświętszym Sakramencie.

Uwielbienie w Centrum Miasta odbyło się już po raz dziewiąty, w tym roku pod hasłem „IV przykazanie”. Organizowane jest przez Stowarzyszenie „Dwa Przymierza” i Województwo Świętokrzyskie. Współpraca: Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Kieleckiej. ToON oraz Studio Raban.

Wydarzenie transmitowane było na YouTube oraz na antenie Radia eM Kielce

Galeria zdjęć z wydarzenia poniżej oraz TUTAJ 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO