Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

W katedrze zakończyły się Misje Święte. Modlono się za migrantów i uchodźców

niedziela, 26 września 2021 21:16 / Autor: Wojciech Dudkowski
W katedrze zakończyły się Misje Święte. Modlono się za migrantów i uchodźców
fot. Adrianna Linertowicz
W katedrze zakończyły się Misje Święte. Modlono się za migrantów i uchodźców
fot. Adrianna Linertowicz
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

W kieleckiej bazylice katedralnej zakończyły się Misje Święte z okazji jubileuszu 850-lecia świątyni. Prowadzili je redemptoryści: ojciec Zbigniew Brudzi i ojciec Sylwester Pactwa. Podczas wieczornej Mszy świętej w niedzielę 26 września modlono się także za emigrantów i uchodźców. Przewodniczył jej biskup kielecki Jan Piotrowski.

W swojej homilii ojciec Sylwester nawiązał do obchodzonego jubileuszu:

- Chyba wszyscy czujemy się bardzo mali, słysząc o 850 latach. Tak wiele pokoleń, które były przed nami, tysiące ludzi, którzy w murach tej świątyni odnaldywali drogę do Boga, wstępowali w związki małżeńskie, tylu młodych mężczyzn przyjęło święcenia, ludzie, którzy nawracali się albo po prostu z tygodnia na tydzień przeżywali swoje chrześcijańskie życie.

Misjonarz mówił o przyznawaniu się do Chrystusa w publicznym życiu i narażaniu się na wyśmianie:

- Wystarczy przeżegnać się w miejscu publicznym, wystarczy powiedzieć w pracy „ja na to nie idę, to niezgodne z moją wiarą”, wystarczy, że dziewczyna powie chłopakowi „Nie, kochanie, to jeszcze za wcześnie, jeszcze Tobie nie przysięgałam”. Jest jeszcze wiele innych wypadków, kiedy możesz być wyśmiany jako średniowieczny i zacofany. Robimy to nie dlatego, że jesteśmy masochistami, ale dlatego, że miłość Chrystusa jest ważniejsza od tego, co powiedzą ludzie – powiedział kaznodzieja.

Wysłuchaj całej homilii:

Msza Święta była sprawowana w Dniu Emigranta i Uchodźcy, obchodzonym w ostatnią niedzielę września. Hasłem tegorocznego były słowa: „Ku stale rosnącemu «my»” .

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO