Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Wyjątkowe rekolekcje dla studentów. Odkryją znaczenie szczęścia

piątek, 15 października 2021 11:20 / Autor: Michał Łosiak
Wyjątkowe rekolekcje dla studentów. Odkryją znaczenie szczęścia
Wyjątkowe rekolekcje dla studentów. Odkryją znaczenie szczęścia
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w poniedziałek, 18 października, rozpoczną się „Rekolekcje na dobry początek” skierowane do studentów. Te niezwykłe spotkania odbędą się w trzech ośrodkach akademickich w naszym mieście.

Pierwsze z nich zaplanowano w kościele św. Wojciecha, zaś następnego dnia przeniosą się do kościoła św. Jana Pawła Ii przy Wesołej 54.

– Będą to konferencje, a po nich spotkanie w grupach. Chodzi o to, aby podyskutować w mniejszych grupkach i poznać się. Trzeciego dnia, w środę, przewidzieliśmy w klasztorze ojców kapucynów Mszę Świętą, adorację, spowiedź, ale również agapę przy kawie – tłumaczy ks. Stanisław Sadowski, duszpasterz akademicki. Wszystkie trzy spotkania rozpoczynają się o godzinie 19.

Rekolekcje głoszone będą pod hasłem „Do pełni szczęścia”.

– Dzisiaj mamy wiele różnych sposobów rozumienia szczęścia. Chcemy wysłuchać pytań ludzi młodych i spróbować na nie udzielić odpowiedzi. W pierwszy dzień zastanowimy się nad tym co to znaczy żyć naprawdę. W kolejnym, bacznym okiem spojrzymy na szczęście, zaś trzeciego zastanowimy się nad tym jaka miłość jest wiarygodna – wyjaśnia ks. Stanisław Sadowski.

Jak podkreśla nasz rozmówca cały tydzień, począwszy od 18 października, będzie dla wspólnoty akademickiej szczególny, a zakończy go odpust w Kościele św. Jana Pawła II, który już 22 października, we wspomnienie św. Jana Pawła II.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO