Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

„Alleluja, czyli Happy Day” na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury

sobota, 16 października 2021 21:59 / Autor: Adrianna Linertowicz
„Alleluja, czyli Happy Day” na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury
„Alleluja, czyli Happy Day” na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Pop, rock, reggae, a nawet… heavy metal. Muzyka chrześcijańska może mieć różne brzmienia, o czym przekonali się goście tegorocznego, szóstego już Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Alleluja, czyli Happy Day”.

Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej w nowoczesnej formie prezentuje muzykę chrześcijańską i nie zna granic, jeśli chodzi o gatunek. W sobotę, 6 października, na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach rozbrzmiała w wielu odsłonach.

- Chcemy pokazać, że do Boga można zbliżać się na wiele sposobów, również poprzez muzykę. Mówi się, że kto śpiewa, ten modli się dwa razy. Wierzę, że festiwal jest także dobrą okazją do refleksji nad sobą – mówił Leszek Kumański, organizator wydarzenia.  

VI edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem  kielczan. Gwiazdami wieczoru był zespół Mafia oraz Sound’n’Grace. Nie brakowało sporej dawki radości, entuzjazmu oraz wzruszeń.

- Wykonawcy prezentują wysoki poziom. To piękne, że wśród młodych ludzi istnieją tak wielkie talenty. Oprawa wydarzenia także robi duże wrażenie – mówi pani Danuta, która przyszła na festiwal z 7-letnią córką.

- Bardzo pozytywnie wspominam dwie poprzednie edycje, podobnie zresztą jak mój mąż i dzieci. Ta również nie zawiodła moich oczekiwań. Moim zdaniem festiwal cechuje się taką kameralną i przyjazną atmosferą, że człowiek aż czuje się tutaj mile widzianym gościem – mówi pani Jagoda.

Tegoroczna edycja przybrała formę koncertu. Zaprezentowali się artyści z regionu świętokrzyskiego, a także z innych części Polski. Wydarzenie powstało sześć lat temu, z okazji Światowych Dni Młodzieży.

Nad festiwalem patronat honorowy objęli: Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak, biskup diecezji kieleckiej Jan Piotrowski, Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, władze województwa świętokrzyskiego, a także poseł Krzysztof Lipiec.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO