Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Będzie się działo w Energetycznym Centrum Nauki

czwartek, 23 września 2021 12:28 / Autor: Adrianna Linertowicz
Będzie się działo w Energetycznym Centrum Nauki
Będzie się działo w Energetycznym Centrum Nauki
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Wieczór z energią i spotkanie autorskie z Jackiem Łukawskim, warsztaty programistyczne z robotem Photon, a także nowa oferta warsztatowa - to wszystko w Energetycznym Centrum Nauki już niebawem.

 – Po przerwie wracamy do wydarzeń pn. „Wieczór z energią”. To cykl spotkań z ciekawymi, kreatywnymi ludźmi dedykowany naszym nieco starszym odbiorcom. Już w przyszłym tygodniu pierwsze wydarzenie. Naszym gościem będzie Jacek Łukawski, autor świętokrzyskich kryminałów, który w 2020 r., nakładem wydawnictwa Czwarta Strona Kryminału, wydał bestsellerowy „Odmęt” – połączenie kryminału z psychologicznym thrillerem, którego akcja rozgrywa się w Chęcinach. Spotkanie poprowadzi Dominik Kowalski, znany przewodnik świętokrzyski, znawca i wielki miłośnik Chęcin – informują organizatorzy wydarzenia.

Na zainteresowanych czekają również ciekawe warsztaty programistyczne "Jednym kliknięciem..." w ramach Digital Festival. Uczestnicy będą mieli możliwość przekonać się, że wystarczy dosłownie jedno kliknięcie, aby uruchomić robota. Digital Festival to przedsięwzięcie organizowane przez Fundację Digital Poland. Celem inicjatywy jest pokazanie w jaki sposób nowoczesne technologie wspierają nas w codziennym życiu i jak z nich korzystać.

– Festiwal jest okazją do poznania bliżej innowacyjnych rozwiązań, zdobycia umiejętności cyfrowych oraz wiedzy do wykorzystana w praktyce. W związku z tym zapraszamy na warsztaty programistyczne, których bohaterem jest robot Photon. Uczestnicy programują robota, zostają jego przewodnikami i kompanami do zabawy. Korzystając z aplikacji multimedialnej, wybierają się w niezapomnianą podróż do świata kodów - zachęcają organizatorzy.

Dodatkowo, kieleckie ECN rusza z propozycją oferty warsztatów "Tydzień Pełen Energii" na rok szkolny 2021/2022 już od października. Skierowana jest ona do przedszkoli, szkół oraz grup zorganizowanych, ale goście indywidualni również są mile widziani.  W trakcie zajęć popularnonaukowych uczniowie, w zależności od grupy wiekowej, będą mogli sprawdzić na przykład, co się stanie, jeśli sodę oczyszczoną zmiesza się z octem, ale też zobaczyć gotowy model oka i dowiedzieć się, czy świetliki świecą w taki sam sposób, jak... żarówki. Z tematyką zajęć będzie można zapoznać się na stronie internetowej ECN.

 Więcej szczegółów znajdziecie na stronie internetowej ECN.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO