Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

"Boskie Śpiewanie" - niezwykły koncert już w najbliższą niedzielę

czwartek, 09 września 2021 13:28 / Autor: Magdalena Nowak
"Boskie Śpiewanie" - niezwykły koncert już w najbliższą niedzielę
"Boskie Śpiewanie" - niezwykły koncert już w najbliższą niedzielę
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

12 września w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się I Ogólnopolski Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Piosenki Chrześcijańskiej "Boskie Śpiewanie".

Celem festiwalu jest zaprezentowanie najpiękniejszych utworów o tematyce chrześcijańskiej i chrześcijańskim przesłaniu moralnym. Mogą one być wykonane w różnych gatunkach muzycznych na żywo lub do podkładu muzycznego, do którego wykonawca musi posiadać prawa do wykorzystania.

– Usłyszymy utwory o pozytywnym przesłaniu moralnym: dobro, bezinteresowność, pomoc drugiemu człowiekowi. Będą to piosenki własne lub  covery na przykład "Wieża  Babel" Metro, "Angels" Robbie Williams, "You rise me up" Josh Groban. Nie zabraknie różnych gatunków muzycznych, jak pop, rock lub lub  hip hop – informuje Sylwia Gulewicz z Agencji Artystycznej Kuman Team.

W konkursie wezmą udział zarówno soliści, duety, grupy wokalne, jak i zespoły instrumentalno - wokalne. Zwycięzcy otrzymają  statuetki i nagrody finansowe: I miejsce - trzy tysiące złotych, II miejsce - dwa tysiące złotych i  III miejsce - tysiąc złotych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Organizatorem Festiwalu są Fundacja Kuman Team oraz Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Wydarzenie objęli patronatem prymas Polski, ks. abp Wojciech Polak oraz ordynariusz diecezji kieleckiej ks. bp Jan Piotrowski.

Twórcą i  producentem festiwalu,  jest  znany reżyser Leszek Kumański, twórca i producent setek programów telewizyjnych, jak m.in. Duże Dzieci czy Europa da się  lubić oraz  Festiwali w Opolu i Sopocie, wielkich koncertów gwiazd polskich i zagranicznych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO