Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

"Gdzie jest zima?" - ferie online z BWA

wtorek, 05 stycznia 2021 12:43 / Autor: Adrianna Linertowicz
"Gdzie jest zima?" - ferie online z BWA
"Gdzie jest zima?" - ferie online z BWA
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Do udziału w zajęciach zaprasza dzieci i młodzież Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Podczas spotkań zainteresowani spróbują poszukać odpowiedzi na pytanie, gdzie jest zima?

Za oknem, niestety, nie widać zimy. Dlatego też Dział Edukacji BWA zachęca do wspólnego poszukiwania tej pory roku na obrazach oraz fotografiach znajdujących się w archiwum wystaw i w zbiorach galerii. W trakcie zajęć online uczestnicy zapoznają się z zimą poprzez obrazy znane z historii sztuki.

Instruktorka Magdalena Leśniak opowie o tym, jak artyści ukazywali zimę, a także o tym, jakie dzieła nawiązujące do niej powstają współcześnie. Agnieszka Gołębiowska dopełni zajęcia krótkim objaśnieniem kwestii zmian klimatycznych. Opowie, co jest ich przyczyną oraz czy istnieje sposób na ich spowolnienie. Podczas ostatniego etapu zajęć uczestnicy stworzą pracę plastyczną, której tematem będzie zima. Będą one omawiane w trakcie drugiego spotkania.

Termin zajęć: 11-15 stycznia.

Skierowane są one zarówno do uczestników indywidualnych, jak i grup w wieku od 6 do 15 lat. Preferowane platformy do łączenia się to Skype i Teams.

Zapisać można się w godzinach 8 – 16 od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu 41 367 64 47 wew. 25.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO