Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Gliniane warsztaty w Instytucie Dizajnu

czwartek, 02 sierpnia 2018 11:38 / Autor: Weronika Grela
Gliniane warsztaty w Instytucie Dizajnu
Gliniane warsztaty w Instytucie Dizajnu
Weronika Grela
Weronika Grela

Próba czerwonej gliny, wyciskanie jej do granic możliwości przy użyciu prasy, następnie tworzenie z niej naczyń odzwierciedlających emocje, to wszystko będzie można zrobić na dzisiejszych warsztatach w pracowni ceramiki ID o godz. 17.00.

"Prosto z pieca - Fanaberie z fakturą" pod takim hasłem odbędą się warsztaty dla dorosłych i młodzieży w kieleckim Instytucie Dizajnu. - Będziemy tworzyć faktury palcami, narzędziami, różnymi materiałami, a jednocześnie będzie to odzwierciedlenie naszych emocji. Rzeczy, które powstaną będą mieć unikatowe kształty i będą pamiątką z warsztatów - mówiła Jolanta Szymanowska, ceramik na Wzgórzu Zamkowym.

Uczestnicy będą mogli stworzyć mocne, nieregularne faktury o ostrych brzegach i skontrastować je z delikatnością powtarzalnych elementów. Każdego z przybyłych będzie ograniczać jedynie wyobraźnia. - Zajęcia są organizowane w ramach serii warsztatów "Praca z gliną prosto z pieca" i za każdym razem próbujemy pomyśleć o nowych technikach i sposobach formowania gliny, a teraz mamy nowy materiał, czerwoną glinę, więc trochę inaczej się z nią pracuje i uczestnicy będą mogli spróbować czegoś nowego - mówiła Marta Dachowska, ceramik na Wzgórzu Zamkowym.

Na warsztaty zapisało się już 15 osób, a bilet wstępu na zajęcia można kupić w kasie OMPiO za 5zł.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO