Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Grzegorz Kwas zagra w spektaklu "Prawda" w Teatrze TeTaTeT

środa, 16 czerwca 2021 14:58 / Autor: Beata Kwieczko
Grzegorz Kwas zagra w spektaklu "Prawda" w Teatrze TeTaTeT
Fot. TeTaTeT
Grzegorz Kwas zagra w spektaklu "Prawda" w Teatrze TeTaTeT
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Aktor Grzegorz Kwas podejmuje współpracę z teatrem TeTaTeT. Artysta niegdyś związany z Kielcami zagra w komedii małżeńskiej pt. "Prawda".

Grzegorz Kwas był związany z Teatrem im. S. Żeromskiego w latach 1998-2004. Obecnie występuje w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

– Grzegorz Kwas bardzo chętnie przyjął nasze zaproszenie do współpracy. Znamy się od wielu lat, a propozycja wydała nam się tym bardziej naturalna, że Grzegorz zna doskonale spektakl "Prawda" – mówi Mirosław Bieliński z Teatru TeTaTeT. – Przed kilkoma laty grał w nim w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Co prawda, rolę Michała, czyli postać którą gram ja. U nas czeka go małe wyzwanie, bo zagra tego drugiego, czyli Pawła – dodaje.

– Grzegorz już uczy się tekstu. Spotkamy się na kilka prób, aby poznał naszą inscenizację i nasze rozwiązania. Już się nie możemy doczekać, kiedy ponownie po latach znowu staniemy razem na deskach przed publicznością i będziemy mogli cieszyć kielecką widownię.  Grzegorz był ulubieńcem publiczności, więc ten powrót do Kielc na pewno ucieszy wielu sympatyków Teatru – zapewnia Teresa Bielińska.

Oprócz Grzegorza Kwasa, w spektaklu jedną z głównych ról kobiecych gra Magdalena Wójcik, aktorka znana szerokiej publiczności z małego i wielkiego ekranu. Wystąpiła w wielu serialach m.in. "Sukces", "Dom", "Złotopolscy", "Kocham Klarę", "Codzienna 2 m3", a w 2012 dołączyła na stałe do obsady "Klanu".

Najbliższe spektakle "Prawdy" w Teatrze TeTaTeT w Kieleckim Centrum Kultury odbędą się na Małej Scenie 3 i 4 lipca o godzinie 19. Bilety do nabycia w kasie KCK oraz na www.teatrtetatet.pl. Rezerwacja telefoniczna pod numerem 532 219 376. Spektakl jest przeznaczony dla widzów od lat 16.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO