Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Kielecki Teatr Tańca wystawi „Kopciuszka”

piątek, 21 stycznia 2022 12:04 / Autor: Radio eM
Kielecki Teatr Tańca wystawi „Kopciuszka”
Kielecki Teatr Tańca wystawi „Kopciuszka”
Radio eM
Radio eM

Na początku lutego (4.02 i 5.02) mieszkańcy po raz kolejny będą mogli obejrzeć sceniczną adaptację baśni o Kopciuszku w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca. Ta powstała w oparciu o opracowanie literackie Charlesa Perrault'a oraz Wilhelma i Jacoba Grimm.

Historia Kopciuszka w artystycznym opracowaniu Elżbiety i Grzegorza Pańtaków to taneczno-muzyczne widowisko, przeznaczone dla całych rodzin.

Choreografowie poszerzyli libretto, w stosunku do tradycyjnej historii literackiej, o dodatkowe sceny i postaci. W spektaklu wprowadzono m.in. sceny na podwórzu domu Kopciuszka. Występują tam: kury, koguty, gęsi, kaczki, indyki oraz przebiegłe lisy, a z ogromnego jaja wykluwa się Kaczka Dziwaczka.

Autorskim pomysłem choreografów jest także taniec Warzyw: Marchewki, Buraka, Pomidora, Pietruszki, które zostają ożywione przez roztargnioną Wróżkę, w trakcie prób wyczarowania z jednego z nich karocy.

Specjalnie na potrzeby spektaklu stworzono blisko dwieście kostiumów i fantazyjnych nakryć głowy. Oryginalna, momentami monumentalna scenografia, przenosi widzów w cztery miejsca, w których rozgrywa się historia. Są to: podwórze, dom Kopciuszka, rynek miasteczka i sala balowa w pałacu.

Dzięki przyjęciu formuły łączenia muzyki klasycznej, filmowej oraz rozrywkowej, spektakl skierowany jest do szerokiego grona wielbicieli teatru tańca.

Dodatkową muzyczną atrakcją jest udział dwóch skrzypaczek oraz dziecięcego chóru, wykonującego dwa utwory wokalne, z których jeden został specjalnie skomponowany na potrzeby spektaklu. Całość w formie dwuaktowego widowiska zachęca widzów do poddania się urokowi znanej wszystkim historii, która choć smutno się zaczyna jednak szczęśliwie się kończy. Ta historia daje nadzieję i pewność, że dobro zawsze zwycięży.

Harmonogram:

  • 4.02.2022 godz. 10:00 – spektakl szkolny
  • 5.02.2022 godz. 18:00 – spektakl wieczorny

Czas trwania: ok. 110 minut plus antrakt

Rezerwacja biletów możliwa jest poprzez system internetowy oraz w kasie KTT pod numerem telefonu 41 361 27 46.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO