Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Muzyka klasyczna we włoskim ogrodzie

poniedziałek, 19 lipca 2021 15:01 / Autor: Beata Kwieczko
Muzyka klasyczna we włoskim ogrodzie
Fot. M. Stępnik
Muzyka klasyczna we włoskim ogrodzie
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Muzeum Narodowego w Kielcach powróciło z cyklem koncertów fortepianowych pt. "Chopinowskie inspiracje", które poprowadzi Artur Jaroń. Wszystkie odbywają się w ogrodzie włoskim przy Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich.

W tym roku w ramach cyklu, który został zainaugurowany w niedzielę, 18 lipca, zaplanowanych zostało siedem koncertów. Kolejne będą odbywać się w każdą sobotę wakacji.

Melomani będą mogli posłuchać utworów Fryderyka Chopina, Franciszka Liszta, Roberta Schumanna, Ignacego Jana Paderewskiego, Maurycego Moszkowskiego, Romana Palestera i Johannesa Brahmsa.

Przed publicznością wystąpią utalentowani artyści z kraju, a także z zagranicy. Będą to: Nicolas Bourdoncle, Novi Piano Duo, Anna Wielgus, Grzegorz Nowak, Edward Wolanin, Jan Bieniasz, Piotr Pawlak, Kwintet Smyczkowy Arso, Viet Trung Nguyen oraz Eryk Parchański. Wszystkie koncerty poprowadzi Artur Jaroń, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach.

Każdy koncert odbędzie się o godzinie 20 w ogrodzie włoskim Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. W przypadku deszczu zostanie przeniesiony do wnętrza budynku. Wstęp jest bezpłatny.

koncerty w ogrodzie

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO