Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Na Plantach o Polsce i Kościele

poniedziałek, 18 października 2021 10:58 / Autor: Michał Łosiak
Na Plantach o Polsce i Kościele
Na Plantach o Polsce i Kościele
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już 24 października o godzinie 16 w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach odbędzie się pierwsza debata z cyklu „Jaka Polska? Jaki Kościół?”. Bogdan Białek porozmawia z Sebastianem Dudą, teologiem i filozofem.

– Jaka Polska? Jaki Kościół?”, to zainaugurowany w roku 2012 przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego cykl, którego motyw przewodni stanowi zaczerpnięte z twórczości Juliusza Słowackiego pytanie: „Polska, ale jaka?” – mówi Andrzej Białek ze Stowarzyszenia im. Jana Karskiego.

Sebastian Duda jest doktorem teologii, filozofem i publicystą. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz religioznawstwo i teologię na Katolickim Uniwersytecie w Lowanium. Członek redakcji „Więzi” i Zespołu Laboratorium „Więzi”. Ekspert Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Wykładowca na podyplomowych studiach gender w Instytucie Badań Literackich PAN. Był publicystą tygodnika „Newsweek Polska” i redaktorem „Przeglądu Powszechnego”. Autor książek „Reformacja. Rewolucja Lutra” i „Przesilona wątpliwość”. Mieszka w Warszawie.

 Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wstęp jest wolny.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO