Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

"Nie bądź głuchy na kulturę". W KCK ruszają warsztaty integracyjne dla dzieci i młodzieży

piątek, 23 lipca 2021 12:06 / Autor: Beata Kwieczko
"Nie bądź głuchy na kulturę". W KCK ruszają warsztaty integracyjne dla dzieci i młodzieży
"Nie bądź głuchy na kulturę". W KCK ruszają warsztaty integracyjne dla dzieci i młodzieży
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

"Nie bądź głuchy na kulturę" to nazwa projektu, który będzie realizować Kieleckie Centrum Kultury. W ramach przedsięwzięcia zostaną zorganizowane różnego rodzaju warsztaty integracyjne z udziałem dzieci z niepełnosprawnością słuchu i słyszącymi.

Zajęcia rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, 26 lipca, i będą odbywać się codziennie w godzinach od 9 do 13, z wyjątkiem soboty i niedzieli, aż do 6 sierpnia.

W warsztatach weźmie udział 20 dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Połowa uczestników to osoby z niepełnosprawnością słuchu, a druga połowa - dzieci słyszące.

– Zaplanowaliśmy szereg zajęć z różnych dziedzin sztuki. Będą warsztaty muzyczne, plastyczne, rękodzieła, z pantomimy z wykorzystaniem elementów języka migowego, teatralne, a nawet taneczne i ruchowe. Na koniec uczestnicy poznają scenę i zakamarki Kieleckiego Centrum Kultury – mówi Augustyna Nowacka, dyrektor KCK.

Uczestnikom będzie towarzyszył tłumacz języka migowego oraz pedagog.

– Jest to projekt, który uczy empatii, wrażliwości i wzajemnej tolerancji do różnych osób, z którymi spotykamy się na co dzień. Chcemy, żeby dzieci poznały świat ludzi głuchych i żeby się go nie bały – tłumaczy dyrektor KCK.

Projekt zakończy się wielkim finałem, podczas którego dzieci zaprezentują efekty tego, co przygotowały podczas warsztatów. W wydarzeniu wezmą udział rodziny uczestników oraz mieszkańcy Kielc i województwa świętokrzyskiego. Podczas finału będzie obecny tłumacz Polskiego Języka Migowego. Przedstawienie zostanie nagrane, a później - stworzona do niego audiodeskrypcja, aby było dostępne również dla osób niewidomych i udostępnione w sieci.

plakat nie badz gluchy 1

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO