Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

„Odkrywcy Dworca. Mistrz i uczniowie" - wystawa na otwarcie kieleckiego spodka

wtorek, 25 sierpnia 2020 11:05 / Autor: Weronika Kępa
„Odkrywcy Dworca. Mistrz i uczniowie" - wystawa na otwarcie kieleckiego spodka
Fot. Karol Haczyk
„Odkrywcy Dworca. Mistrz i uczniowie" - wystawa na otwarcie kieleckiego spodka
Fot. Karol Haczyk
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Otwarcie dworca autobusowego w Kielcach zbliża się wielkimi krokami. Podczas imprezy, która odbędzie się już w najbliższy czwartek, 27 sierpnia, kielczanie będą mogli między innymi uczestniczyć w światowej klasy pokazie laserowym oraz koncercie. Na tym jednak nie koniec. Na ten wyjątkowy dzień zaplanowano również wernisaż wystawy przygotowanej przez BWA „Odkrywcy Dworca. Mistrz i uczniowie".

Na ekspozycję składają się fotografie wykonane przez trzynastu uczestników wakacyjnych warsztatów Mali Odkrywcy - Wielkie Możliwości organizowanych przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Prace zostały wykonane przez dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat.

Wszystkie zdjęcia łączy jeden wspólny temat - nowowybudowany Dworzec Autobusowy i wszelkie skojarzenia z nim związane. W swoich pracach dzieci mogły dać się ponieść wyobraźni i ukazać znany wszystkim spodek na przykład jako przestrzeń kosmiczną. Prace uczestników warsztatów uzupełniają fotografie prowadzącego zajęcia Antoniego Myśliwca. 

- Większość zdjęć przedstawia centrum komunikacyjne w Kielcach w sposób obiektywny, tak jak wygląda ono w rzeczywistości -  informuje Agnieszka Gołębiowska z BWA. - Jednak spośród zdjęć wybraliśmy również takie, które odwołują się do skojarzeń ze statkiem kosmicznym i kosmosem w ogóle. I tak na przykład prace Antoniny Gromady to zabawne fotografie przedstawiające latający statek kosmiczny, w których rekwizytem był durszlak. Jędrzej Kamyk i Aleksandra Mierzwińska przedstawiają zdjęcia abstrakcyjne, wywołujące skojarzenia z przestrzenią kosmiczną. Z kolei prace Alicji Trzeciakiewicz przedstawiają kopułę budynku, w taki sposób, że mamy wrażenie, iż jest to pojazd kosmiczny w ruchu, który odlatuje lub ląduje - dodaje.

Wystawę będzie można podziwiać w godzinach 17-19 w sali znajdującej się przy wejściu do budynku centrum komunikacyjnego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO