Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Premiera czytania "Dropie" w Teatrze im. Stefana Żeromskiego

poniedziałek, 21 grudnia 2020 13:47 / Autor: Adrianna Linertowicz
Premiera czytania "Dropie" w Teatrze im. Stefana Żeromskiego
Premiera czytania "Dropie" w Teatrze im. Stefana Żeromskiego
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Teatr imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach zaprasza wszystkich zainteresowanych na premierę czytania online "Dropie" Natalki Suszczyńskiej w adaptacji i reżyserii Anny Mazurek. Odbędzie się ona 21 grudnia o godzinie 19.

Natalka Suszczyńska w powieści "Dropie" posługuje się ironią, gorzkim humorem oraz abstrakcją w sposób wyjątkowo przewrotny. Opowiada o oswajaniu strachu przed niepewnym zatrudnieniem i sytuacją materialną, a przede wszystkim przed nieprzyjaznym klimatem świata upadającej potęgi kapitalizmu.

Historia prekariuszki z pokolenia milenialsów, w obliczu kryzysu gospodarczego, może okazać się głosem wielu grup zawodowych. I to bez względu na wiek, czy dotychczasowy status społeczny.

W skład obsady wchodzą: Anna Antoniewicz, Dagna Dywicka, Zuzanna Wierzbińska, Beata Wojciechowska, Mateusz Bernacik, Mirosław Bieliński, Bartłomiej Cabaj, Janusz Głogowski, Edward Janaszek i Wojciech Niemczyk. Inspicjent: Klaudia Sobura. Za realizację wideo oraz montaż odpowiada Michał Stelmaszczyk.

Czytanie będzie dostępne na facebookowym profilu Teatru, a także na teatralnym kanale YouTube.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO