Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Przed nami VIII Ogólnopolski Festiwal i Konkurs Gitarowy "Gitara Viva!"

piątek, 22 marca 2019 12:47 / Autor: Beata Kwieczko
Przed nami VIII Ogólnopolski Festiwal i Konkurs Gitarowy "Gitara Viva!"
Przed nami VIII Ogólnopolski Festiwal i Konkurs Gitarowy "Gitara Viva!"
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W najbliższy poniedziałek już po raz ósmy w Kielcach rozpocznie się Ogólnopolski Festiwal i Konkurs Gitarowy pod nazwą "Gitara Viva!". Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad stu uczestników, którzy będą rywalizować w pięciu kategoriach wiekowych. Podczas wieczornych koncertów będzie można usłyszeć najlepszych gitarzystów z całego kraju.

VIII Ogólnopolski Festiwal i Konkurs Gitarowy "Gitara Viva!" będzie odbywał się od 25 do 27 marca w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. W konkursie weźmie udział pond sto osób m.in. z Gdańska, Warszawy, Poznania, Wrocławia, Krakowa i Wadowic. Młodzi wykonawcy będą rywalizować w pięciu kategoriach i będą to soliści do lat 13, 16 i 22 oraz zespoły I i II stopnia. Przesłuchania będą odbywać się w poniedziałek od godziny 9 do 17, we wtorek od 9 do 18, a w środę od 9 do 13 i od 15 do 18.30.

Oprócz tego w pierwszy i drugi dzień Festiwalu odbywać się będą koncerty wieczorne. W poniedziałek przed publicznością zaprezentują się duety Anna Pietrzak i Carl Petersson oraz Kamil i Aleksander Aniołowie, a także solo Kacper Dworniczak.

We wtorek wystąpią Urszula Skowrońska i Andrzej Grygier, laureaci największych konkursów gitary klasycznej w Polsce, w Niemczech, Austrii, Włoszech i Hiszpanii, a także Aleksandra i Wojciech Lipińscy, którzy zagrają koncert jazzowy.

- Można śmiało powiedzieć, że do Kielc przyjadą najlepsi młodzi gitarzyści z całej Polski. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby posłuchać tych koncertów - mówi Wojciech Lipiński, kierownik artystyczny VIII Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu Gitarowego.

Obydwa koncert rozpoczną się o godzinie 19. Laureaci konkursu wystąpią na scenie w środę o godzinie 19.30. Wstęp na wszystkie wydarzenia, także na przesłuchania, jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje dotyczące Festiwalu można znaleźć na stronie szkoły www.muzyczna.kielce.pl a także na Facebooku.

Organizatorem konkursu i festiwalu jest Zespół Państwowych Szkół Muzycznych przy współpracy z Centrum Edukacji Artystycznej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO