Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

"Puste miski" po raz kolejny na Wzgórzu Zamkowym

środa, 05 maja 2021 15:32 / Autor: Beata Kwieczko
"Puste miski" po raz kolejny na Wzgórzu Zamkowym
"Puste miski" po raz kolejny na Wzgórzu Zamkowym
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Rozpoczęły się zapisy na wydarzenie pod nazwą "Puste Miski - Empty Bowls", którego organizatorem jest Instytut Dizajnu w Kielcach. Warsztaty będą odbywać się w maju i czerwcu.

"Empty Bowls" to międzynarodowa akcja, zainicjowana przez organizację non-profit, której celem jest podniesienie świadomości oraz działania w walce z głodem. W organizację wydarzenia angażują się m.in. artyści, ceramicy, rzemieślnicy, pedagodzy, studenci oraz inne osoby chętne do wykonania ceramicznych misek.

– W ramach tego wydarzenia goście, spożywając w nich posiłek, mają możliwość wpłacenia darowizny, która trafi do organizacji walczących z głodem. W zamian mogą zatrzymać dla siebie miskę, aby korzystając z niej za każdym razem pamiętać o tych, którzy nie mają czym jej napełnić – tłumaczy Paula Dulnik z Instytutu Dizajnu.

Akcja jest organizowana w kilkunastu krajach na całym świecie, a w Polsce, m.in. we Wrocławiu i w Kielcach. W stolicy województwa świętokrzyskiego odbywa się po raz trzeci.

Aby wziąć w niej udział, wystarczy zapisać się na warsztaty w Instytucie Dizajnu. Uczestnicy otrzymają materiały niezbędne do wykonania projektu, a w przygotowaniu misek pomogą im prowadzący. Zajęcia plenerowe odbędą się na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego 20 i 27 maja oraz 10 i 17 czerwca w godzinach od 17 do 19.

Osoby zainteresowane akcją mogą dzwonić pod numer  telefonu 790 764 596. Zapisy odbywają się od godziny 10 do 14.

Gotowe miski zostaną wypalone, pokryte szkliwem i przygotowane do sprzedaży. Każdą z nich będzie można kupić na przygotowanym przez Instytut Dizajnu stoisku w czasie finału akcji. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc Polskiej Akcji Humanitarnej, która realizuje program "Pajacyk".

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO