Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

"Światy równoległe". Wystawa fotografii w Galerii "U Strasza"

środa, 18 sierpnia 2021 12:58 / Autor: Adrianna Linertowicz
"Światy równoległe". Wystawa fotografii w Galerii "U Strasza"
Fot. FB ZPAF
"Światy równoległe". Wystawa fotografii w Galerii "U Strasza"
Fot. FB ZPAF
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

"Poprzez fotografię poszukuję odpowiedzi na pytania o związek przeszłości z teraźniejszością", tak o istocie swojej pracy wypowiada się Magdalena Wolff, której zdjęcia będzie można obejrzeć podczas czwartkowego wernisażu w Galerii "U Strasza". Na ekspozycję zaprasza Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski.

Magdalena Wolff urodziła się w 1973 roku, w Stalowej Woli. Jest absolwentką naszego kieleckiego "Plastyka", na kierunku kamieniarstwo artystyczne, a także anglistyki na UMCS w Lublinie i WSU w Kielcach (studia magisterskie). Skończyła także Podyplomowe Studium PR & Media Marketing na UMCS. Członek Rzeczywisty Związku Polskich Artystów Fotografików od listopada 2019 r., a także Członek Fotoklubu Galeria MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim od roku 2010 r. Jest laureatką konkursów fotograficznych na szczeblu lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Interesuje się fotografią od czasów szkoły średniej, a inspiracji szuka w literaturze amerykańskiej, współczesnym malarstwie oraz w podróżach.

O tym, co motywuje artystkę do realizowania swojej pasji, możemy przeczytać na stronie internetowej Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski:

"Wiodącym tematem mojej fotografii jest reportaż oraz martwa natura. Poprzez medium fotografii poszukuję odpowiedzi na pytanie o związek przeszłości z teraźniejszością. Interesują mnie dzieła pracy ludzkiej, zapomniane i pozostawione na łaskę losu i ich korelacje z otaczającą przestrzenią. Próbuję zrozumieć ich historię i los podkreślając plastyczną formę struktury zewnętrznej tychże obiektów. Zaś swoje liczne podróże wykorzystuję jako okazję do utrwalenia historii miejsca i człowieka związanego z daną przestrzenią i czasem, ich wspólnego tworzenia wydarzeń i opowieści".

Cykl "Światy równoległe" składa się na zestawy: Upadek, Tkanka, Dialog i Drugi wymiar.

Wernisaż fotografii "Światy równoległe" odbędzie się w czwartek 19 sierpnia, o godzinie 18, w Galerii "U Strasza", przy ulicy ks. Piotra Ściegiennego 2.

Link do wydarzenia tutaj.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO