Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

„Sztuczna inteligencja – przyjaciel czy wróg”

piątek, 05 maja 2023 10:42 / Autor: Radio eM
„Sztuczna inteligencja – przyjaciel czy wróg”
„Sztuczna inteligencja – przyjaciel czy wróg”
Radio eM
Radio eM

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Centrum Edukacji Medialnej zachęcają studentów i doktorantów do wzięcia udziału w konkursie pt. „Sztuczna inteligencja – przyjaciel czy wróg ?”.  Uczestnicy muszą przygotować tekst lub film, w którym odpowiedzą na pytanie zadane w tytule konkursu.

- W dzisiejszych czasach, gdy sztuczna inteligencja (SI) zyskuje coraz większe znaczenie w naszym życiu, wielu zadaje sobie pytanie, czy jest to narzędzie, które pomoże rozwiązywać problemy i poprawi jakość życia, czy też groźba dla ludzkiej egzystencji. Odpowiedź na to pytanie musi znaleźć się w pracy uczestników – informują organizatorzy konkursu.

Celem całego przedsięwzięcia jest zwiększenie zainteresowania studentów poszukiwaniem informacji na temat nowych technologii, a także zachęcenie ich do  ekspresji twórczej, kreatywności oraz sprawności językowej.

Praca konkursowa może przyjąć różne formy, takie jak: tekst publicystyczny lub literacki  (opowiadanie, esej, reportaż lub felieton). Należy jednak pamiętać, by nie przekraczał on  sześć tysięcy znaków.  Mile widziane są też filmy, fotoreportaże  lub materiały dźwiękowe z komentarzem ustnym i pisanym.

Prace będą oceniane pod względem merytorycznym oraz estetycznym. Autorzy tych  najlepszych zostaną zaproszeni do udziału w sesji eksperckiej, która odbędzie się 6 czerwca, w godzinach od 10:00 do 13:30 w Instytucie Mediów UJK. Podczas wydarzenia zwycięzcy będą mieli okazję przedstawić swoje prace.

Trzy pierwsze miejsca mogą liczyć na ciekawe nagrody. Pierwsze miejsce otrzyma bon o wartości pięciuset złotych na zakupy w sieci Empik oraz dwie publikacje profesora Jana Krefta. Drugie i trzecie miejsca otrzymają kolejno: bon o wartości dwustu  i stu pięćdziesięciu złotych oraz po dwie publikacje tegoż samego autora.

Zgłoszenia, wraz z pracą należy przesłać na e-mail imdiks@ujk.edu.pl do 26 maja,  do godziny 13.00, z tytułem „Sztuczna inteligencja”.

Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej Instytutu 30 maja, a zwycięzcy zostaną poinformowania drogą mailową.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie https://imdiksu.ujk.edu.pl/konkurs-ai/.

Autorka: Weronika Stemplewska     

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO