Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Teatr „Kubuś" wydał płytę z „Żelaznymi Piosenkami”

sobota, 23 października 2021 12:54 / Autor: Michał Łosiak
Teatr „Kubuś" wydał płytę z „Żelaznymi Piosenkami”
Fot. Teatr „Kubuś"
Teatr „Kubuś" wydał płytę z „Żelaznymi Piosenkami”
Fot. Teatr „Kubuś"
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Wydaniem płyty z autorskimi piosenkami zakończył się projekt  „Żelazne Piosenki” Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Na krążku znajdziemy m.in. Margowkę, Pędzelinę i Super Dziad Mana, czyli utwory napisane przez najmłodszych.

„Żelazne Piosenki” to inicjatywa, w ramach której zorganizowane zostały warsztaty wokalno-literackie dla dzieci w wieku od siedmiu do dziesięciu lat z województwa świętokrzyskiego. 

– Projekt zakładał także udział dzieci z niepełno sprawnościami, szczególnie ze Szkoły Integracyjnej numer 11 w Kielcach. Warsztaty prowadzili aktorzy Teatru „Kubuś”, muzycy oraz pani dramaturg. Odbywały się one w lipcu. Pracowaliśmy nad piosenką teatralną. Zadaniem było stworzenie trzech autorskich utworów – tłumaczy Jolanta Świstak, kierownik literacki teatru i koordynator projektu.

Powstały trzy piosenki – Margowka, Pędzelina i Super Dziad Man.

– Na koniec projektu wydaliśmy je na płycie w towarzystwie innych piosenek z repertuaru naszego teatru w wykonaniu aktorów. Krążek trafił do wszystkich uczestników, ale również bezpłatnie do świętokrzyskich szkół podstawowych, przedszkoli i bibliotek – dodaje Jolanta Świstak.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO