Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Tydzień Filmu Niemieckiego w Kinie "Moskwa"

piątek, 29 listopada 2019 15:43 / Autor: Marian Wąchała
Tydzień Filmu Niemieckiego w Kinie "Moskwa"
fot. www.kinomoskwa.pl
Tydzień Filmu Niemieckiego w Kinie "Moskwa"
fot. www.kinomoskwa.pl
Marian Wąchała
Marian Wąchała

Już dziś rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego w kinie Moskwa. Będziemy mogli zobaczyć najciekawsze i najnowsze filmy niemieckiej kinematografii.

Podobnie jak w latach poprzednich, kino Moskwa przygotowało siedem tytułów. Filmy są bardzo zróżnicowane gatunkowo i tematycznie. W tym roku dominują dzieła o tematyce współczesnej, ale nie zabraknie także nawiązań do ploblemów historycznych.

- Obrazy, które pokazujemy w Tygodniu Filmu Niemieckiego to dzieła, które nie trafiają do bieżącej dystrybucji w Polsce. Spośród siedmiu, tylko dwa filmy będzie można zobaczyć w polskich kinach: "Błąd systemu" i "Obrazy bez autora". Pozostałe pięc tytułów to prawdziwe perełki kinematografi, których nie zobaczymy na srebrnym ekranie. Dodam, że przegląd ma charakter ogólnopolski i zagości w dwunastu miastach – mówi Aleksandra Wójcik z kina "Moskwa".

Oto harmonogram projekcji: 29 XI godz. 19:00 "Moje dzieciństwo i ja",  30 XI godz. 17:00 "Obrazy bez autora", 01 XII godz. 17:45 "Błąd systemu", 02 XII godz. 17:45 "Złote rybki", 03 XII godz. 17:45 "Wackersdorf", 04 XII godz. 17:45 "Lotte w Bauhausie", 05 XII godz. 17:45 "Die Toten Hosen w trasie".

Bilety można kupić w kinie "Moskwa" oraz online na stronie internetowej kina.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO