Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

"Weekend seniora z kulturą" w Wojewódzkim Domu Kultury

wtorek, 28 września 2021 12:37 / Autor: Adrianna Linertowicz
"Weekend seniora z kulturą" w Wojewódzkim Domu Kultury
"Weekend seniora z kulturą" w Wojewódzkim Domu Kultury
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

To już druga edycja akcji "Weekend seniora z kulturą". W ramach wydarzenia odbędzie się lekcja tańca towarzyskiego, seans filmowy i zwiedzanie ekspozycji. Nie zabraknie również prezentacji artystycznych w wykonaniu seniorów z naszego województwa.

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach włączył się w akcję "Weekend seniora z kulturą", organizowaną przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Na seniorów czeka mnóstwo interesujących atrakcji już w sobotę, 2 października.

W ramach wydarzenia w WDK odbędzie się bezpłatna lekcja tańca towarzyskiego z pokazem w Szkole Tańca "Charleston", która funkcjonuje od 1978 roku i jest najdłużej istniejącą szkołą tańca towarzyskiego w Kielcach. Wychowała ona wielu mistrzów, wicemistrzów i finalistów Mistrzostw Polski i Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego w tańcu towarzyskim, disco solo, disco parach, rock and rollu, mambo i lambadzie. Lekcja potrwa od godziny 11:30 do godziny 13.

Odbędzie się również seans w kinie Fenomen WDK. O godzinie 16 wyświetlony zostanie film "Gunda", a o godzinie 18 i 20 - "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje".

To jednak nie koniec atrakcji, bo w ramach "Weekendu seniora z kulturą" w godzinach od 13 do 15:30 będzie można nieodpłatnie zwiedzać Izbę Regionalną WDK, a od 11 do 13 "Galerię u Strasza" - seniorzy będą mieli możliwość obejrzeć wystawę "Światy równoległe" autorstwa Magdaleny Wolff. Z kolei o godzinie 17, w Sali Lustrzanej WDK odbędą się prezentacje artystyczne seniorów z województwa świętokrzyskiego - Senior Show. Poza stałymi wykonawcami swój debiut będą miały Anna Lachnik i Marzena Syspos. W czasie spotkania będzie można też nauczyć się śpiewania Hymnu Seniora autorstwa Jadwigi Papierkowskiej.

Więcej szczegółów o wydarzeniu tutaj.

weekend seniora z godz

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO