Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Wkrótce kolejna edycja Lata w Filharmonii

czwartek, 30 czerwca 2022 15:30 / Autor: Aleksandra Rękas
Wkrótce kolejna edycja Lata w Filharmonii
Wkrótce kolejna edycja Lata w Filharmonii
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

8 lipca zaczyna się kolejna, już XI edycja Lata w Filharmonii. W jej ramach odbędzie się osiem koncertów, podczas których posłuchać będzie można najróżniejszych gatunków muzycznych.

Tradycją stała się już inauguracja Lata w Filharmonii koncertem klasycznym. Tak będzie i tym razem.

-  Nie po raz pierwszy wystąpią u nas dwie artystki z Włoch – Francesca Amato i Sandra Landini. Orkiestrę poprowadzi Agnieszka Środowiska. Będzie to „Szczypta klasyki na dobry początek” – wyjaśnia Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.

Z kolei 15 lipca, na dziedzińcu filharmonii odbędzie się koncert „Swingiem zaczarowani”. Wystąpi zespół Jazz Dreamers, zabrzmią takie instrumenty jak puzon, trąbka, kontrabas, klarnet, gitara, czy perkusja.

- 22 lipca zapraszamy na koncert „Z Wasowskim za pan brat”. Usłyszmy 14 piosenek w wykonaniu Piotra Zubka. Na fortepianie zagra wybitny Bogdan Hołownia, na kontrabasie – Michał Jaros, na perkusji Paweł Twardoch, a na saksofonie i klarnecie Wiesław Wysocki – wylicza Jacek Rogala.

Ostatni lipcowy koncert odbędzie się 29 lipca, pod nazwą „ W niemym kinie”. To nowa propozycja w letnim zestawie.

- Obejrzymy film niemy i usłyszymy muzykę na żywo. Orkiestra Ludwika Sarskiego składa się z dwóch multiinstrumentalistów – Piotra Tomali i Damiana Szymczaka. Muzycy zmierzą się z filmem „Bestia” – dodaje dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.

5 sierpnia odbędzie się koncert - „Irlandzki folk”, a 12 sierpnia usłyszymy Katarzynę Lisowską, na fortepianie towarzyszyć jej będzie Łukasz Kowalski.19 sierpnia, to koncert „Symfoniczne rozmaitości”, z przebojami ubiegłego sezonu. Ostatnie wydarzenie, „Pożegnanie wakacji” odbędzie się 1 września, wystąpi austriacki zespół „Trio Klavis”

Bilety na wszystkie koncerty Lata w Filharmonii można kupić za 25 złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO