Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Znów pójdziemy do kina

środa, 19 maja 2021 21:19 / Autor: Beata Kwieczko
Znów pójdziemy do kina
Znów pójdziemy do kina
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Po długiej przerwie, w nocy z 20 na 21 maja kino Helios otwiera się ponownie dla widzów. Tuż po północy we wszystkich obiektach w całym kraju zostaną wyświetlone przedpremierowe i premierowe seanse, w tym także tegoroczne oscarowe hity.

W noc otwarcia na widzów czekać będą przedpremierowe pokazy zdobywcy trzech statuetek Akademii - filmu "Nomadland", blockbustera "Godzilla vs Kong", nowego filmu Guya Ritchiego "Jeden gniewny człowiek" oraz wyczekiwanego "Mortal Kombat".

– Od pierwszego dnia działalności kin, już w regularnych godzinach wyświetlania, widzowie będą mogli obejrzeć także inne oscarowe hity. Są to "Obiecująca. Młoda. Kobieta", "Sound of metal", "Ojciec" oraz "Minari". Nie zabraknie również przedpremierowych pokazów zdobywcy Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. "Na rauszu" będzie można obejrzeć w weekend 22 i 23 maja – informuje Marcin Odzimkowski, dyrektor kina Helios i koordynator projektu Nocne Maratony Filmowe w sieci Helios.

– Młodszych widzów z pewnością porwą laureat nagrody Akademii dla najlepszego filmu animowanego "Co w duszy gra", pełen przygód film dla całej rodziny "Psy i koty 3: łapa w łapę" oraz familijna produkcja "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś w pociągu" – dodaje.

Z kolei tydzień później, od 28 maja, poza wspomnianymi już wcześniej filmami, na ekranach zagoszczą także kolejne premiery takie, jak "Cruella" ze zjawiskową Emmą Stone, polska komedia romantyczna z futbolem w tle "Druga połowa" i animacja dla najmłodszych widzów "Krudowie 2: Nowa Era".

W sobotę, 29 maja, widzowie spragnieni sportowych emocji będą mogli zobaczyć na dużym ekranie transmisję wielkiego finału Ligi Mistrzów. – Ponadto podczas weekendu 29 i 30 maja oraz 1 czerwca na najmłodszych będzie czekać moc atrakcji w związku Dniem Dziecka. Helios stawia tradycyjnie na wspaniały bajkowy repertuar, liczne konkursy oraz zabawy dla całej rodziny – mówi Marcin Odzimkowski.

Na wielki ekran powrócą także popularne seanse specjalne. 9 czerwca w ramach Kina Kobiet zaprezentowany zostanie film "Cruella". Nocne Maratony Filmowe zaproszą widzów na dwa seanse. W ramach Kina Konesera zobaczyć będzie można "Obraz pożądania", "Oto my" oraz "Zabij to i wyjedź z tego miasta". Z kolei spragnieni muzycznych wrażeń 10 czerwca będą mogli przeżyć niezwykłe wydarzenie organizowane w ramach cyklu Helios na Scenie, czyli retransmisję koncertu Bon Jovi from Encore Nights - tylko w wybranych kinach.

Powraca także unikalna oferta Heliosa "Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz". Aby z niej skorzystać i zaoszczędzić nawet do 9 złotych, wystarczy nabyć bilet na kilka dni przed planowaną wizytą w kinie. Oferta dotyczy regularnych seansów oraz filmów familijnych.

Szczegółowy repertuar można znaleźć na stronie: www.helios.pl.

W piątek, 21 maja, otworzą się również kina studyjne. Sieć Multikino zacznie działać dopiero 28 maja.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO