Kielecka firma Vitrintec rozpoczęła budowę nowej hali produkcyjnej z częścią biurową. Obiekt o powierzchni ponad 6700 metrów kwadratowych powstaje pomiędzy ulicami Ignacego Łukasiewicza i Tomasza Ruśkiewicza w Kieleckim Parku Technologicznym. Inwestycja ma zostać zakończona jeszcze w tym roku i ma przełożyć się na utworzenie nowych miejsc pracy.
W nowym zakładzie znajdzie się nowoczesny park maszynowy do obróbki szkła i aluminium. Firma planuje uruchomienie pierwszej produkcji testowej w grudniu, a od początku 2027 roku prowadzić działalność już w rozbudowanej siedzibie.
– Będzie to nowoczesna hala produkcyjna z częścią biurową o łącznej powierzchni ponad 6700 metrów kwadratowych. W ramach tej inwestycji planujemy również zakup nowoczesnego parku maszynowego – poinformował prezes Vitrintec Tomasz Rybka.
W nowej hali zatrudnienie ma znaleźć co najmniej dwadzieścia osób, głównie posiadających kwalifikacje techniczne i doświadczenie w obsłudze nowoczesnych technologii.
Znaczenie inwestycji dla Kielc podkreślają także władze miasta.
– Jesteśmy dumni, że możemy pokazywać, jak rozwijają się kieleckie firmy, które zatrudniają głównie mieszkańców Kielc i regionu świętokrzyskiego. To także dobra wiadomość dla absolwentów kieleckich uczelni, którzy będą mieli szansę na dobre miejsca pracy. Po zakończeniu tej inwestycji firma będzie korzystać z 3-letniego zwolnienia z podatku od nieruchomości dla inwestycji, które tworzą miejsca pracy – mówi Agata Wojda, prezydent Kielc.
Wartość budowy nowej hali wynosi około 24 mln zł. Vitrintec należy do grupy Creo, która zatrudnia obecnie ponad 250 osób. Łączna wartość inwestycji planowanych przez grupę w Kielcach w tym roku przekracza 50 mln zł.